iPhone 6s sa dá vďaka 3D Touch použiť ako váha (+ návod)

· 3 min read
iPhone 6s sa dá vďaka 3D Touch použiť ako váha (+ návod)

chvíľu pred predstavením iPhone 6s predstavil Huawei svoj telefón Mate S o ktorom sme viac písali v tomto článku. Tento telefón bol prvým, ktorý mal ForceTouch a aj keď je pravda, že sa telefón ešte nezačal predávať a, že sám výrobca pri predstavení priznal, že nevie ako túto technológiu využiť a vyzval vývojárov, aby prišli s riešeniami, tak bol proste prvý a nikto mu toto prvenstvo nemôže zobrať.

Huawei nám ale aspoň ukázal, že sa dá technológia snímania tlaku použiť aj ako digitálna váha. To, že to dokáže aj iPhone 6s, prípadne iPhone 6s Plus nám teraz ukázal vývojár s menom Simon Gladman, ktorý vyvinul aplikáciu s menom Plum-O-Meter s ktorej pomocou môžete odvážiť napríklad slivky a zistiť tak, ktorá z nich je ťažšia. Je však nepravdepodobné, že by sa táto aplikácia dostala do AppStore, pretože využíva svoje vlastné rozhranie api a teda by ju Apple pravdepodobne neschválil. Je však dostupná na stiahnutie a môžete si ju stiahnuť aj vy. Nižšie popíšem zjednodušený návod. Upozorňujeme, že server www.thinkapple.sk ani nikto z jeho členov nenesie zodpovednosť za akékoľvek spôsobené problémy. Návod je určený iba skúsenejším používateľom, ktorí vedia o čo približne v ňom ide a vedia riešiť prípadné problémy

1.) Vytvoríte si developerský Apple účet na stránke http://developer.apple.com/ . Toto nie je platený účet, je zdarma. Aj normálne Apple ID môže byť premenené na developerské.

2.) Stiahnete si Xcode 7 z AppStore na Macu.

3.) V aplikácii chodte hore na Xcode → Preferences → Accounts. Potom kliknite na + a vyberte možnosť pridať Apple ID. Pridajte Apple ID.

4.) Otvorte Xcode, kliknite na Source Control → Check Out. Prilepte tam túto URL: https://github.com/FlexMonkey/Plum-O-Meter.git, kliknite na Next a potom na Download.

5.) Pripojte iPhone 6s/6s Plus s iOS 9 k Macu. Vyberte svoje zariadenie, malo by sa zobraziť blízko horného ľavého roku v Xcode.

6.) Keď bude status Ready, tak môžete kliknúť na ikonku Play. Po chvíli by sa malo všetko dokončiť a na ploche by sa mala objaviť aplikácia.

7.) Možno bude potrebné povoliť aplikáciu od neoverených vývojárov. To môžete jednoducho urobiť v Settings → General → Profile → Your Apple ID → Trust.

Tak a teraz by ste mali mať na svojom iPhone možnosť zvážiť si čokoľvek, čo budete chcieť. Nakoniec prikladáme video.

Technicky zdatným zvedavcom tiež odporúčame blog autora: http://flexmonkey.blogspot.co.uk/2015/10/the-plum-o-meter-weighing-plums-using.html