iPhone 6s Plus kontra Galaxy Note 5 / SPEEDTEST

· 1 min read
iPhone 6s Plus kontra Galaxy Note 5 / SPEEDTEST

Pri Apple sme si zvykli na veľa vecí. Že chcú robiť veci čo najjednoduchšie, že ich zariadenia všeobecne vydržia niekoľko rokov bez toho, aby ste museli čakať 5 sekúnd na otvorenie prehliadača, ale i na to, že špecifikácie na papieri nehovoria o ničom.

Ostatní výrobcovia sa stále predbiehajú v takte procesora alebo počte jadier. Už dnes nie je problém nájsť v smartfóne 8-jadrový procesor (áno, nedá sa hovoriť o plnohodnotných ôsmich jadrách, ale viete, o čom hovorím). Ide o to, že vždy, keď sa dočkáme novej vlajkovej lode s Androidom alebo iOS, strhne sa debata o tom, ktorý telefón bude rýchlejší. Na takéto merania sa veľmi často používajú "benchmarky", ktorých ale výpovedná hodnota nemusí byť vždy úplne smerodajná.

Je to ako keď si chce niekto kúpiť drahé auto a porovnáva viacero modelov. Pozerá na zrýchlenie z nuly na sto, na maximálnu rýchlosť... Ale povedzme si, koľkokrát aj skutočne využije všetky tieto parametre?

Ja osobne uprednostňujem videá na YouTube, kedy sú oba telefóny "postavené oproti sebe". Zrovna takýto test uskutočnil známy zahraničný, technologický portál phonebuff, o dôveryhodnosti videa by sme teda nemali pochybovať. Dosť bolo ale rečí, poďme sa pozrieť na to, ako si telefóny v teste počínali.

Dúfam, že tento text čítate až po pozretí videa. V porovnaní teda jasne vyhral iPhone, i keď v prvom kole ešte nebolo nič jasné. Jasne tu môžeme badať, že papierové špecifikácie nie sú všetko. V druhom kole, kedy išlo o multitasking a využitie pamäte RAM Note pohorel, i keď jej má raz toľko ako iPhone. Apple tak znova predvádza svoje umenie zosúlaďovania hardvéru a softvéru.