iPhone 6S bude podľa Apple lámať rekordy

Predobjednávky nového iPhonu 6S a 6S Plus, ktoré boli predstavené pred týždňom na konferencií Apple, sú už v plnom prúde. Každému bolo od začiatku jasné, že o nový iPhone bude obrovský záujem. Apple síce zatiaľ nezverejnil presné údaje o predaji svojej vlajkovej lode, no výrobcovia sa vyjadrili, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude prekonaný rekord z minulého roka, kedy Apple predstavil iPhone 6 a 6 Plus. V tom čase predali za prvý víkend 10 miliónov zariadení.

iPhone 6 bol pre spoločnosť Apple krok dopredu. Fanúšikovia Apple oň mali veľký záujem a za prvý týždeň sa predalo desať miliónov kusov, čo je naozaj vysoké číslo. Apple zatiaľ nezverejnil presné čísla predaju, no analytici odhadujú, že iPhone 6S a 6S plus si za prvých 24 hodín objednalo 4,5 milióna ľudí, čo je o pol milióna viac ako minulý rok.

iPhone 6S

Najväčšie objednávky zaznamenáva firma na východ od nás, konkrétne v Číne. Doteraz predstavovala Čína približne 20% tržieb spoločnosti Apple. Analytik Daniel Ives tvrdí, že webové stránky na objednanie iPhonov v tomto štáte vykazujú mimoriadne dlhú čakaciu dobu na nové smartfóny, čo znamená, že Číňania majú veľký záujem aj o nový iPhone.

Ako sa bude iPhone predávať ďalej zatiaľ nie je jasné, no opäť má našliapnuté prekonávať rekordy. Oficiálny predaj plánuje spoločnosť spustiť 25. septembra. Na Slovensku sa ho však dočkáme o niečo neskôr.

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen