iPhone 6s bude pevnejší a mierne hrubší (dohady)

Analytik Ming-Chi kuo z KGI, ktorý už minulý mesiac oznámil, že iPhone 6S dostane A9 procesor, 2GB RAM, Force Touch, 12-megapixelový fotoaparát a vylepšené Touch ID dnes vydal ďalšiu správu, v ktorej uvádza, že by nový iPhone, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou predstavený už túto jeseň mal ponúknuť hliník série 7000. Jedná sa o rovnaký hliník, ktorý je použitý nielen pri bicykloch, ale aj pri Apple Watch Sport. Hliník je oveľa odolnejší a mal by tak zabrániť ohýbaniu iPhone a tým aj kauze podobnej "bendgate". Výhody tohto hliníku vysvetľuje Apple na svojich stránkach o Apple Watch:

"Pri Apple Watch Sport sme začali s hliníkom série 7000 - rovnaký, ako je použitý v bicykloch. Zamerali sme sa na to vytvoriť novú zliatinu, ktorá je rovnako ľahká, ale napriek tomu ešte odolnejšia. Je o 60 percent silnejší ako obyčajný hliník, pričom jeho hustota je iba jedna tretina z hustoty nerezovej ocele. Má jasné, lesklé farby a jednotnú štruktúru bez vád a nečistôt. Každý kus je obrobený a leštený, potom sú spálené mikroskopické korálky oxidu zirkoničitého, aby sme dosiahli konzistentnej saténovej textúry. Špeciálne anodické okysličovanie vytvára tvrdú a jasnú vonkajšiu vrstvu, ktorá pomáha chrániť pred poškriabaním a koróziou. "

Ming-Chi Kuo však ďalej tvrdí, že nový iPhone bude hrubší o 0,35mm. 1,5mm bude mať na svedomí už spomínaný hliník a 0,2mm technológia Force Touch. Zmeny rozmerov by však mali byť tak malé, že ich bežný uživateľ iPhone 6 ani nezaznamená. Zmeniť by sa mali taktiež farby. Mala by pribudnúť nová farba Rose Gold, ktorú už Apple ponúka pri Apple Watch Edition. Zlatá by mala byť sfarbená viac do žlta a Space Grey by mala byť tmavšia,čím by sa mala prispôsobiť čiernej na Apple Watch. Meno by sa malo zmeniť zo Space Grey na Space Black.

Ak sú tieto predpovede pravdívé, máme sa na čo tešiť. Jednalo by sa totiž asi o najväčší skok medzi "s" a normálnou variantou. Do predstavenia však ostáva ešte dosť času a ako to už býva zvykom, pravdepodobne sa dovtedy dozvieme ďalšie detaily.

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou