iPhone 6s a 6s Plus sa začínajú objavovať vo webovej prevádzke, nie však iPhone 6c

· 1 min read
iPhone 6s a 6s Plus sa začínajú objavovať vo webovej prevádzke, nie však iPhone 6c

Pravdepodobne každý vie, že ak Apple chcel prestaviť nové iPhony, musí ich začať testovať oveľa skôr, aby vychytal všetky muchy a predišiel problémom po predstavení. iPhony je teda možné vidieť v štatistikách webovej prevádzky, na čo sa bližšie pozrela stránka Fiksu. Tá skúmala dáta z populárnych aplikácii, vrátane cestovateľských aplikácii, aplikácii pre lepší životný štýl a hier. Drvivú väčšinu prevádzky tvorili uživatelia z US.

“Dohady o jesennom predstavení nových iPhonov a iPadov pribúdajú, s indíciami smerujúcimi na predstavenie nových zariadení 9. Septembra. Preto sme urobili malý prieskum v dátach z našej stránky, aby sme videli, či môžeme zaznamenať nejaký nový hardware of Applu. A zaznamenali sme.”

V Júli navštívili stránku Fiksu dva neznáme modely jabĺčneho telefónu označované ako ”iPhone 8,1” a ”iPhone 8,2”. Pre porovnanie, iPhone 6 a 6 Plus sú označované ako ”iPhone 7,1” a ”iPhone 7,2”. Je teda jasné, že sa jedná práve o nové iPhony.

To, čo môže na prvý pohľad vyzerať ako samozrejmosť však znamená, že Apple takmer s istotou nepredstaví iPhone 6c, alebo akokoľvek ho chcete nazývať. Minimálne nie 9. Septembra spolu s iPhone 6s/6s Plus. Sklamaní tak ostanú všetci fanúšikovia 4" uhlopriečky, ktorí práve kvôli veľkosti displeja odmietli prejsť na novší model iPhone a ostali pri päťkových iPhonoch. Je otázne, či Apple vôbec niekedy ešte predstaví nejaký 4" iPhone a či nebudú použivatelia nútení prejsť na väčšiu uhlopriečku.