iPhone 6 Plus začal pri nabíjaní horieť

· 1 min read
iPhone 6 Plus začal pri nabíjaní horieť

Výrobky od firmy Apple sú každoročne používateľmi hodnotené ako veľmi spoľahlivé, napriek tomu sa jej produkty nevyhnú škandálom. Ten najčerstvejší je o vlastníkovi iPhone 6 Plus Davidovi Grimsleym. Jeho telefón začal pri nabíjaní v jeho byte horieť a bol by zhorel možno aj celý byt, ak by oheň nestihol zahasiť včas.

Podľa správ bol iPhone pripojený k nabíjačke a položený na posteli. Po nejakom čase jeho majiteľ počul požiarny alarm, a tak utekal do izby, kde sa telefón nabíjal. Našiel tam plamene a iskry vyletujúce z mobilu. iPhone rýchlo odstrčil na tvrdú zem ďalej od postele a posteľného prádla, kde oheň postupne zhasol. Ak by nezasiahol, mohol zhorieť celý byt.

The Ghost Logo

Na majiteľovo pohoršenie mu spoločnosť Apple po tom, ako ju kontaktoval, poslala bez hlbšieho záujmu iba nový telefón. Muž otvorene priznáva, že očakával z ich strany väčší záujem o jeho zdravie a škody spôsobené v jeho byte. Povedal tiež, že sa cíti nesvoj pri nabíjaní svojho nového mobilného telefónu. Obáva sa rovnakého scenára.

Pri väčšine týchto prípadov je problémom neoriginálny adaptér a kábel. Začiatkom decembra však niektoré portály informovali o prípade v Atlante, keď musel majiteľ rovnakého modelu mobilu urobiť striptíz na verejnosti, keď sa zariadenie v prednom vrecku jeho nohavíc rozhorelo. V novembri sme dokonca informovali o prípade s hodinkami Apple Watch.

Zdroj: cultofmac.com, iphonehacks.com