hry

IPhone 6 má najvýkonnejšiu mobilnú grafiku

· 2 min read
IPhone 6 má najvýkonnejšiu mobilnú grafiku

Odborníci z GameBench spravili obsiahle testovanie zamerané na to, ako dobre bežia hry na jednotlivých vlajkových lodiach, konkrétne na iPhone 6, Samsungu Galaxy S6, HTC One M8 a Nexuse 6. Ukázalo sa, že hry najlepšie zvláda iPhone 6, čo je vzhľadom na fakt, že obsahuje iba dvojjadrový procesor a 1GB RAM trocha prekvapujúce. Na druhej strane tí, ktorí sa i iPhone už dlhšie zaujímajú už určite vedia, že papierový výkon nemusí byť všetko a obrovskú úlohu vo výkone zohráva aj optimalizácia softwaru. To je práve dôvod, prečo si iPhone vystačí s 1GB operačnej pamäte. Hry totiž na iOS využívajú iba 1/4 RAMky, ktorú využívali na Androide.

Aby sme boli konkrétny, páni z GameBench testovali najprv GTA San Andreas, čo je hra, z ktorej sa kedysi hráci rozpívali na počítačoch. Dnes dokážu iPhone 6 aj Samsung Galaxy S6 "potiahnúť" túto hru na Full HD rozlišení. Na obidvoch telefónoch sú hry podobne stabilné, na iPhone 6 má však hra lepšie detaily, čo môžete vidieť na obrázku nižšie.


Ďalej boli testované hry ako Real Racing 3 či XCOM Enemy Within. V obidvoch prípadoch mal Samsung Galaxy S6 problémy s miernym sekaním počas krízových situácii, ako je veľa áut na obrazovke, alebo hráči a mimožemšťania naraz na obrazovke.

Vo výsledku je teda vidieť, že iPhone je svojím výkonom opäť (alebo ešte stále?) na vrchole. A ja keď opäť uvidím na Facebooku hádky o tom, aký má iPhone 6 zlý pomer ceny a výkonu, tak sa len pousmejem a pošlem im link na tento článok.