iPhone SE vs 5S. Ako veľmi sa na výkone podpísala vyššia RAM?

· 1 min read
iPhone SE vs 5S. Ako veľmi sa na výkone podpísala vyššia RAM?

Už to budú dva týždne, odkedy firma Apple predstavila nový štvorpalcový iPhone SE. Vďaka dizajnu iPhonu 5S si ho mnoho ľudí spája práve s týmto modelom. Portál 9to5Mac sa preto rozhodol otestovať tieto dva mobily a rozhodnúť, o koľko sa firma Apple posunula za tri roky.

Jeden z kľúčových rozdielov "SE" oproti staršiemu štvorpalcovému "5S" je v pamäti RAM. iPhone SE má 2 GB, zatiaľ čo 5S sa mohol pochváliť len polovičnou veľkosťou. Ide pravdepodobne o jednu z najväčších zmien, ktoré sa poriadne odrazili na výkone.

Pre otestovanie, ako sa zvýšenie RAM odrazilo pri reálnom používaní, zvolil tester klasickú metódu - prepínanie medzi záložkami v prehliadači Safari. Safari totiž priebežne aktualizuje všetky záložky, až kým mu nedôjde RAM.

Ako si si mohol všimnúť na videu, dvojnásobná veľkosť pamäte dokázala naozaj veľa. iPhone SE zvládne aktualizovať výrazne viac okien oproti svojmu staršiemu súrodencovi. Je samozrejmé, že otváranie okien v Safari a následné aktualizovanie stránky nie je jediná výhoda vyššej RAM, ktorá sa odrazí pri reálnom používaní. Najlepšie sa ale na nej demonštruje rozdiel medzi 1 GB a 2 GB RAM, ktorý je v tomto prípade naozaj výrazný.

Zdroj titulnej foto: YouTube.com
Zdroj: 9to5mac.com