IPhone 5S "prežil" pád z takmer 800 m!

· 1 min read
IPhone 5S "prežil" pád z takmer 800 m!

Nedávno bolo na internete zverejnené video, ako chlap skočil bez padáka z výšky asi 7,6 km. Padák si nezabudol, chcel prekonať rekord, čo sa mu aj podarilo. Dopadol do vopred pripravenej obrovskej siete. Video si môžete pozrieť [TU]().

No tentoraz bol hlavným hrdinom iPhone 5S. Čo sa stalo? Žena zo západnej časti Kanady si išla zalietať na malom lietadle Cessna a popritom fotila nádherný park vo Vancouveri. Nie je jasné, prečo mala otvorené okienko, i keď to bolo necelých 800 m nad zemou. No v istom okamihu jej telefón vypadol dole. Videla, ako padal do konárov stromov, a bola si istá, že sa stratil a rozbil. Dúfala, že konáre by mohli trochu pribrzdiť pád.

O niekoľko hodín neskôr, po pristátí, presvedčila známeho a s pomocou jeho mobilu a aplikácie Find My iPhone sa ho pokúsila nájsť. Nakoniec skúšala aj prezváňať. Na počudovanie telefón zvonil a aj ho našla! Ako tvrdí, aj vďaka tomu, že si iba v to ráno zmenila zvonenie na iné, výraznejšie.


Zdroj: facebook.com


V akom stave bol iPhone? Na povrchu boli drobné poškodenia a odreniny, ale displej bol neporušený. Kvôli dôveryhodnosti dala aj fotku na facebookový profil.

Šťastná žena tvrdí, že telefón funguje normálne, a považuje to za zázrak. Keby však pád nezmiernili stromy alebo kríky, ale mobil by padol priamo na zem, žiadny zázrak by sa určite nekonal. :-)


Zdroj titulnej foto: [idownloadblog.com](http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2014/09/iPhone-6-drop-test-002.jpg) **Zdroj: [cnet.com](http://www.cnet.com/news/woman-says-she-dropped-iphone-out-of-plane-window-found-it-intact/)**

Related Articles

iPhone: Predaje znovu narastajú!
· 2 min read
Prvé recenzie iPhonu SE sú tu!
· 2 min read
Najdrahší obal na iPhone 5/5s
· 1 min read
Cena iPhonu 5s klesne o polovicu!
· 1 min read