iPhone 11 ponúkne 10-megapixelovú prednú kameru, 3 zadné objektívy, chýbať bohužiaľ bude USB-C

· 2 min read
iPhone 11 ponúkne 10-megapixelovú prednú kameru, 3 zadné objektívy, chýbať bohužiaľ bude USB-C

Nové telefóny od spoločnosti Apple predstavené v roku 2019 by mohli ponúknuť vylepšenú prednú a zadné kamery a nové vnútorné usporiadanie. Aspoň to tvrdí Steve Hemmerstoffer, ktorý je v technologickej komunite známy presnosťou svojich únikov. Podľa jeho slov Apple pracuje na 2 rozdielnych prototypoch nového iPhonu. Rozdiel je pritom najmä v usporiadaní zadných kamier. Tie by mali po novom byť až 3 a ich usporiadanie tak je problematickejšie.

Na zadnej strane sa má nachádzať jeden 10-megapixelový a jeden 14-megapixelový objektív. Detaily o novom, treťom objektíve sú zatiaľ neznáme. Vieme však, že by sa mal nachádzať len na najväčšom iPhone z trojice so 6,5-palcovým displejom. Ten by mal byť priamym nástupcom aktuálneho modelu iPhone XS Max.

zdroj: MacRumors

Aktuálne modely disponujú dvojicou 12-megapixelových fotoaparátov. Jeden je klasický a druhý je takzvaný teleobjektív. Apple pravdepodobne použije znova takúto kombináciu objektívov, môžeme sa len dohadovať akú funkciu bude plniť tretí. Predná kamera by sa mala tiež dočkať vylepšenia, konkrétne by jej rozlíšenie malo narásť zo 7 na 10 megapixelov.

Okrem toho by sme sa mali dočkať novej batérie, ktorá už nebude mať tvar písmena L. Základná doska by mala byť umiestnená nad ňou. Bohužiaľ sa nedočkáme konektora USB typu C. Tento krok nedáva pri pohľade na aktuálnu produktovú radu Apple žiaden zmysel, keďže nie len všetky nové Macbooky, ale aj iPad Pro disponujú práve USB-C. iPhone tak ostane ako jediný z hlavných Apple produktov stále s Lightning konektorom, čo je skutočne škoda.

Všetky tieto informácie nie sú ešte úplne potvrdené, vzhľadom však na povesť, ktorú Steve v tomto odvetví má je pravdepodobné, že minimalne niektoré z nich budú splnené.

zdroj: MacRumors

zdroj: MacRumors


Zdroj titulnej foto: MacRumors
Zdroj: MacRumors