iPhone 6S má síce menšiu batériu, no výdržou tromfol staršiu generáciu na plnej čiare!

iPhone 6S má síce menšiu batériu, no výdržou tromfol staršiu generáciu na plnej čiare!

Začiatkom mesiaca sme vás v samostatnom článku informovali o tom, že nové iPhony 6S a 6S Plus budú mať horšiu kapacitu batérie ako ich o jednu generáciu starší súrodenci. Apple sa totiž rozhodol použiť len 1 715 mAh batériu, čo je takmer o 100 mAh menej oproti iPhonu 6. Predpokladá sa, že zmenšenie batérie spôsobila práve funkcia 3D Touch.

Po tejto informácií zostalo mnoho fanúšikov Apple sklamaných. Pre všetkých, ktorí premýšľali, že si objednajú nový iPhone 6S alebo 6S Plus a odradzuje ich horšia kapacita batérie máme dobrú správu! Podľa zahraničného portálu PhoneArena.com vydrží nová vlajková loď spoločnosti Apple výrazne viac bez náhradného zdroja ako iPhone 6. Dokonca predbieha aj viaceré konkurenčné modely od Samsungu, HTC či Sony.

Na spomínanej stránke bola umiestnená štatistika ôsmych smartfónov s presnými údajmi o tom, koľko vydrží ich batéria. iPhone 6S sa s 8 hodinami a 15 minútami používania umiestnil na treťom mieste, tesne za Samsungom Galaxy S6 Active a Sony Xpreria Z3 Compact. Starší iPhone 6 z minulého roku zostal až na poslednom mieste s výdržou len 5 hodín a 22 minút.

štatistiky portálu PhoneArena

Test prebiehal tak, že na jednotlivých mobiloch bol spustený skript simulujúci bežné používanie telefónu. Po tomto teste sa ukázalo, že nový iPhone 6S tromfol svoju staršiu verziu o takmer 3 hodiny prevádzky. Budúci majitelia iPhonov 6S sa tak nemusia obávať o malú výdrž batérie.