iPad v poslednom štvrťroku v predaji predčil Microsoft Surface

Posledný prieskum trhu firmy IDC, ktorý sledoval štvrťročný predaj tabletov na celom svete, ukazuje, že Apple naďalej zostáva lídrom na (momentálne upadajúcom) trhu s tabletmi iPad. Za posledný štvrťrok 2015 sa ich predalo 16,1 miliónov, čo predstavuje podiel 24,5 % z celkového predaja tabletov po celom svete.

Pre porovnanie, v poslednom kvartáli roka 2014 bol predaj o 24,8 % vyšší, čo predstavovalo 21,4 miliónov predaných kusov. Skoro o štvrtinu vyššie predaje však neznamenajú aj o štvrtinu vyšší podiel na celom trhu, pretože aj ostatných tabletov sa predalo viac - v skutočnosti bol tento podiel iba o niečo vyšší (konkrétne 28,1 %-ný).


Zdroj: macrumors.com


Firma Samsung zostáva podľa prieskumu druhým najúspešnejším predajcom s deviatimi miliónmi predaných tabletov na konte. Jej podiel na trhu je 13,7 %. Rebríček piatich najpredávanejších značiek tabletov dopĺňajú spoločnosti Amazon, Lenovo a Huawei. Všetky ostatné firmy predali v poslednom štvrťroku 45,8 % z celkového množstva predávaných kusov (230,1 miliónov). Doplňujúce údaje si môžeš prezrieť v nasledujúcej tabuľke:


Zdroj: macrumors.com


Stále klesajúce predaje tabletov sú spôsobené najmä tým, že spotrebitelia necítia potrebu aktualizovať svoje staršie modely za novšie. Spoločnosť Apple chce údajne zabojovať o vyšší podiel na trhu, väčšie množstvo predaných tabletov a v neposlednom rade o vyšší zisk pomocou nového tabletu iPad Air 3, ktorý by mala predstaviť na svojej marcovej prezentácii spolu s novým mobilným telefónom iPhone 5se a hodinkami Apple Watch 2. Viac info tu.

Zdroj titulnej foto: pcmag.com

Zdroj: macrumors.com

MUDr.Nudl

MUDr.Nudl

Som nadšenec a fanúšik spoločnosti Apple. Medzi moje záľuby patrí šport, hudba, elektrotechnika a prírodné vedy.
Bratislava okolie