Opäť tenšieho iPad-u Air 3 sa dočkáme možno ešte tohto roku

· 2 min read
Opäť tenšieho iPad-u Air 3 sa dočkáme možno ešte tohto roku

Ešte tomu nie je ani týždeň, čo nám Apple predstavil svoje posledné novinky a už sa do sveta dostávajú správy ohľadom ďalších produktov. Pre tých, ktorí boli sklamaní z toho, že nám Apple minulý týždeň nepredstavil iPad Air 3 prinášame dobré správy.

Podľa najnovších zistení Apple nezabudol na generáciu iPadu Air pre rok 2015/2016 a preto sa ho môžeme dočkať buď do konca toho roku, alebo najneskôr začiatkom toho nového.

Ak sú všetky informácie správne, je sa určite na čo tešiť !

Prejdime teda ku špecifikáciám. Srdcom iPadu Air 3 má byť procesor A9 alebo A9X, doprevádzaný 2GB alebo 4GB RAM pamäťou. 9,7 palcový displej ponúkne 4K rozlíšenie s pomerom strán 4: 3. 16, 64 alebo 128 GB verzia s 8 MB iSight a 2,1 MB FaceTime kamerou samozrejme beží na najnovšom iOS 9.

Pôjde vlastne o “mini me” verziu iPadu Pro.

alt
Ďalšia legenda hovorí, že má byť opäť tenší. Hrúbka 6.1 mm u iPadu Air 2, klesne na neuveriteľných 5 mm pre tento nový iPad Air 3. Hovorí sa aj o vodotesnosti a prachotesnosti.

pozn. redaktora: Minimálne tá vodotesnosť je podľa mňa hlúposť. Prečo by robili vodotesný práve iPad ?

Kedy sa však tohto nového iPadu dočkáme, je ale otázne. Aj napriek dohadom, že sa predstavenie nového iPadu Air nekoná práve vďaka vypusteniu iPadu PRO, stále je tu množstvo veriacich, ktorí predpokladajú, že nám ho Apple predstaví ešte tento rok. Ako som však spomínal vyššie, hovorí sa aj o začiatku roku 2016.

Keďže celé to je zatiaľ samé “buď, alebo, možno”, sám som zvedavý, kedy sa dočkáme tretej generácie tohto, podľa mňa veľmi vydareného, iPadu.

zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read