iPad s viacerými otvorenými oknami - nový koncept

· 1 min read
iPad s viacerými otvorenými oknami - nový koncept

Operačný systém iOS 9 priniesol pre tablety iPad dlho očakávanú funkciu SplitView, pomocou ktorej si môžeš zobraziť na jednej strane displeja jednu aplikáciu a na druhej strane inú. Táto funkcia však neviedla k uspokojeniu používateľov. Najviac kritizované je obmedzenie, ktoré nedovoľuje mať spustené dve okná rovnakej aplikácie. Jedinou možnosťou pre nespokojných používateľov je používanie dvoch aplikácií rovnakého charakteru - sú nútení mať otvorené napríklad dva webové prehliadače alebo dve kancelárske aplikácie… Ďalším mínusom u používateľov je obmedzenie pre maximálne dve otvorené okná súčasne. Vývojár Steve Troughton-Smith prišiel s jedným riešením, ktoré by náročnejších používateľov mohlo uspokojiť...

The Ghost Logo

Steve tvrdí, že na to, aby rozšíril možnosti spravovania okien v iOS, potreboval 500 riadkov kódu. Dokázal tak prerobiť multitasking na tablete od spoločnosti Apple úplne od základov. Podarilo sa mu to prostredníctvom grafického rozhrania pre programovanie aplikácií UIKit, ktorý firma Apple vývojárom ponúka pre tvorbu aplikácií. Výsledkom jeho práce je, že každá aplikácia má svoje okno s prispôsobiteľnou výškou a šírkou. Okná sa môžu aj prekrývať. Veď sa presvedč sám o jeho koncepte nazvanom iOS Window Management, teda správa okien pre iOS.

Zaujíma nás tvoj názor. Myslíš, že v novom operačnom systéme iOS 10 už bude možnosť spúšťať aplikácie v oknách a prispôsobovať ich veľkosť? Alebo ti plne postačuje funkcia SplitView? Daj nám vedieť prostredníctvom komentárov.

Zdroj: cultofmac.com, twitter.com