Prekoná iPad Pro najnovšie MacBooky a Microsoft Surface Pro 4? Pozrite si test!

· 2 min read
Prekoná iPad Pro najnovšie MacBooky a Microsoft Surface Pro 4? Pozrite si test!

iPad Pro je v predaji oficiálne len od stredy, no odborníci ho už stihli podrobiť viacerým testom. Webový portál http://arstechnica.com/ postavil tohto 12,9-palcového velikána medzi tabletmi spoločnosti Apple proti starším iPadom, novinke iPhone 6S, ale aj proti výkonným MacBookom a konkurenčnému Surface Pro od Microsoftu.

Prvý test, v ktorom testovali výkon jedného jadra procesora, dopadol presne podľa očakávaní. Žiadny zo starších iPadov sa na iPad Pro nechytá a porazil ich na plnej čiare. Najvýkonnejší iPad Air 2 z minulého roka dosiahol v hodnotení 1 831 bodov, zatiaľ čo iPadu Pro udelili až 3 233 bodov. Dokonca aj najnovší iPhone 6S dostal podstatne slabšie hodnotenie, a to 2 537 bodov.

Ani pri teste dvoch jadier sa toho veľa nezmenilo. iPad Pro je opäť najvýkonnejší, aj keď iPad Air 2 sa k nemu priblížil o niečo viac. Je to spôsobené najmä tým, že Air beží na troch jadrách, zatiaľ čo Pro len na dvoch. Aj napriek tomu však predbehol starší iPad o takmer 1 000 bodov.

Najzaujímavejšie spomedzi testov je zrejme porovnanie iPadu Pro s MacBookmi a konkurenčným Surface Pro 4 od Microsoftu.

V teste jedného jadra ho neprekonali MacBook 2015 ani najnovší MacBook Air. Surface Pro 4, ktorý predstavil Microsoft približne pred mesiacom, bol na tom o niečo lepšie. Udelili mu v celkovom hodnotení o 17 bodov viac ako iPadu Pro. Z celého súboja vyšiel ako víťaz 13-palcový MacBook Pro s 3 295 bodmi. Zaujímavé však je, že iPad si drží prvé miesto v hodnotení pamäte.

V teste všetkých jadier už iPad Pro zaostáva. Prekonal ho MacBook Air aj MacBook Pro. Surface Pro 4 dostal o vyše
1 000 bodov viac. Prvotné miesto si však veľký iPad udržal v pamäti.

Na záver

Procesor A9X, na ktorom beží 12,9-palcový tablet od Apple, síce podľa testov stále nedosahuje kvalitu najnovších i5 procesorov od Intelu použitých v Surface Pro 4 alebo MacBookoch Air a Pro, avšak rozhodne nie je na zahodenie. iPad Pro dokáže silne konkurovať špičkovým tabletom a je obdivuhodné, že sa dokázal priblížiť aj k takému výkonnému MacBooku, ako je Pro.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read