iPad Pro predstavuje svetovo najpokročilejší display s prelomovými prevedeniami

iPad Pro predstavuje svetovo najpokročilejší display s prelomovými prevedeniami

Americká spoločnosť Apple, len pred pár dňami predstavila úplne nový iPad Pro, v 10,5 a 12,9-palcovom modeli, ktorých vlastnosti sú svetovo najpokročilejšie. Nové iPady vynikajú hlavne displejom, novým procesorom, kamerami a mnohými ďalšími vylepšeniami. V tomto článku sa pôjdeme spoločne pozrieť na nový iPad Pro zblízka.


Fyzické zmeny


V porovnaní s predošlým iPadom v 9,7 palcovom modeli, je nový iPad Pro o 20 % väčší. Taktiež aj 10,5 palcová verzia iPadu Pro má extra priestor na obrazovke, ktorý umožňuje užívateľom zobraziť plnohodnotnú klávesnicu . Väčšia verzia taktiež dovoľuje rozloženie v plnej veľkosti, preto je možné naplno využívať príslušenstva inteligentnej klávesnice.


Zdroj: slrlounge.com


Aktualizácie displeja


Displeje Retina majú rozlíšenie v iPadoch 2224x1668 a 2732x2048 megapixlov. Taktiež obidva modely zahŕňajú nový širokouhlý farebný P3 displej, čím dodáva iPadom presnosť farieb na úrovni kina. Obrazovka ponúka až 600 stupňov jasu. Antireflexný povlak, použitý spolu s oleofóbnym povlakom, ktorý je taktiež odolný voči zašpineniu od odtlačkov prstov, umožňuje, aby nové modely iPadu Pro odrážali len 1,8 percenta svetla. Je to viac použiteľné pri slnečnom svetle a vo svetlých miestach.


Pomaly sa dostávam k tomu najnovšiemu a najlepšiemu doplneniu, ktoré Apple pridal do nového iPadu Pro. Je to takzvaná ProMotion technológia, ktorá podporuje rapídne zlepšenie funkcii. Jednou z nich je napríklad kreslenie pomocou Apple Pencil. Je omnoho viacej plynulé ako bolo predtým, čiže skrátenie oneskorenia pri kreslení v novom iPade je až o 20 milisekúnd.


Zdroj: insidercdn.com


Podľa môjho názoru, jednou z najvýraznejších výhod, ktorú najnovšie iPady obsahujú je funkcia „True Tone“. Myslím si, že spoločnosť Apple začala dbať aj na zdravotné hľadiska používateľov svojich produktov.


Čo je to vlastne „True Tone“?


V skutočnosti je to systém, ktorý bol predstavený iPadom Pro 9,7-palcového modelu. Ide o funkciu používajúcu kolekciu senzorov na detekciu okolitého svetla, čo umožňuje iPadu zmeniť farbu displeja tak, aby lepšie vyhovoval oblasti, v ktorej sa nachádza. Táto mierna zmena jasu a farby sa považuje ako pomôcka zabrániť očnému žiareniu a nadmernému vystaveniu svetlu modrej farby, o ktorej sa hovorí, že prerušuje režim spánku.


Zdroj titulnej foto: insidercdn.com
Zdroj: thinkapple.sk