iPad mini dostane poriadny upgrade

· 1 min read
iPad mini dostane poriadny upgrade

iPadom sa v poslednej dobe nedarí tak, ako by Apple chcelo a tak musí spoločnosť podniknúť isté kroky za účelom zvýšenia predajnosti. Dočkáme sa teda nového iPadu mini?

Nadšenci menšieho tabletu z rodiny iPad si minulý rok neprišli na svoje. Dostali iba iPad mini druhej generácie s Touch ID a zlatou farbou. To mal byť jediný dôvod prejsť na novú generáciu. iPad mini 2 ale zlacnel o sto eur, takže ak Vám nešlo o čítačku prstov, mohli ste urobiť dobrú kúpu.

Situácia by sa už nemala opakovať a Apple sa chystá nový iPad vyzbrojiť oveľa lepšími komponentnami. Môžeme to usudzovať aj z uniknutých správ, že Split View bude obsahovať nie len iPad Air 2 ale aj mini 4. Treba pripomenúť, že iPad Air Split View nedostal kvôli slabému výkonu.

Medzi vylepšenia by sa mali zaradiť teda lepší procesor, fotoaparát, podobný displej tomu z iPadu Air 2, bez odleskov a konečne aj tenšie telo, ktoré by sa možno mohlo dostať na hranicu terajšieho Airu.

Viacerí analytici sa pýtali či už sú najlepšie dni iPadov za nami. Predsa len, hoci iPad stále dominuje trhu s tabletmi, stále nižšie predaje značia, že zákazníci jednoducho nevidia dôvod na novšiu generáciu. Tim Cook sa vyjadril, že na segment s tabletmi sa spoločnosť stále zameriava a je tu ešte veľa priestoru na rozvoj. Nová rada iPadov má byť potom predstavená s najväčšou pravdepodobnosťou 9. Septembra, kedy majú na svetlo sveta prísť aj nové iPhony.