iPad by v budúcnosti mohol ponúknuť pokročilý multitasking a uživateľské účty

· 1 min read
iPad by v budúcnosti mohol ponúknuť pokročilý multitasking a uživateľské účty

Keď Apple 3. apríla 2010 predstavil svetu prvý iPad, reakcie boli rozpačité. Dnes už však vieme, že Apple s iPadom trafil do čierneho a iPad sa stal akýmsi synonymom slova tablet.

Pri výbere kupujúceho medzi iPadom a nejakým iným tabletom rozhoduje veľa aspektov. Okrem aspektov ako napríklad rýchlosť, výber aplikácií, alebo výdrž batérie, v ktorých jednoznačne vyhráva iPad, sú tu ešte veci ako pokročilý multitasking alebo užívateľské účty, ktoré iPadu chýbajú a konkurencia ich má. To by sa však malo zmeniť.

Podľa špekulácií by mal Apple na WWDC 2015 oznámiť iOS 9, ktorý prinesie iPadu nové funkcie. V prvom rade by to mal byť pokročilý multitasking, vďaka ktorému by sa na iPade dalo pracovať s dvoma aplikáciami naraz. Displej tak by bolo možné rozdeliť buď na polovice, alebo na tretiny podľa toho, čo by užívateľovi vyhovovalo. To, ako by človek túto funkciu využil, by bolo samozrejme len a len na ňom. Mohol by napríklad pozerať video a zároveň odpisovať na správy na Messengeri, alebo si otvoriť vedľa seba Wikipédiu a aplikáciu Pages a urobiť si referát do školy. Funkcia mala byť pôvodne určená pre bájny iPad Pro, ale nakoniec by sa mala dostať na všetky iPady.

Okrem funkcie pokročilého multitaskingu by mal iOS 9 na iPade ponúknuť aj podporu užívateľských účtov. Vďaka tomu by sa už napríklad nemalo stať, že by vám váš malý syn omylom zmazal dokument do práce alebo odpísal na mail vášmu šéfovi počas toho, čo by hral Angry Birds. Konkurencia v podobe Androidu a Windows už funkciu kont ponúka dlhšiu dobu, preto verím, že ju ponúkne aj Apple.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read