iOS9 - Najväčšie zmeny pre iPad

· 2 min read
iOS9 - Najväčšie zmeny pre iPad

iOS 9 je dostupný ako beta verzia. Zatiaľ teda nie je vydaná oficiálna verzia, ale už teraz, ak máte odvahu, môžete vyskúšať nové funkcie systému. My Vám teraz predstavíme tie najväčšie, ktoré si všimnete v iPade.

Rozdeľte si obrazovku

Áno, čítate správne. Apple v novej verzií konečne umožní používateľom robiť dve veci naraz. Predstavte si, že na jednej polovici môžete prehliadať internet a na strane druhej zaznačovať poznámky. Týmto dvom aplikáciam môžete meniť aj veľkosť. Zlú správu ale máme pre tých, ktorí nevlastnia najnovší iPad Air 2. Tieto zmeny sa zatiaľ týkajú iba tohto modelu.

Slide Over

Táto novinka je podobná Split View. V tomto prípade ale ide len o akési vysunutie aplikácie z kraja obrazovky, keď napríklad dostanete správu alebo chcete odpísať e-mail. Ak sme správne pochopili, týmto spôsobom sa prekryje to, čo ste robili dovtedy, takže nebudete môcť pracovať s oboma aplikáciami. Táto funkcia by ale mala byť aj pre staršie iPady.

Pozeranie videí

Chceli by ste pozerať videá, napríklad tutoriál a zároveň sa hneď riadiť podľa neho? Nová verzia prinesie aj toto. Môžete robiť niečo iné a zatiaľ mať otvorené druhé okno, v ktorom budete pozerať video. Bohužiaľ, iba pre iPad Air druhej generácie. Toto video môžete aj presúvať, zväčšovať a zmenšovať.

Apple News

Nová aplikácia na štýl Flipboardu. Zatiaľ nevieme presne povedať, čo nové aplikácia prinesie, ale na 9.7 palcovom displeji sa bude vynímať naozaj veľmi dobre.

iOS 9 bude ďalší systém pre iPhone, iPad a iPod od Apple. Už teraz ale môžeme povedať, že niektoré veci sa mu naozaj podarili a to ešte nie je ani vo finálnej podobe. Určite mu budeme držať palce a s príchodom nových verzií Vás budeme informovať o novinkách.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read