iOS 9 prinesie dlho očakávanú Wi-Fi funkcionalitu

· 1 min read
iOS 9 prinesie dlho očakávanú Wi-Fi funkcionalitu

Poznáte to. Surfujete na internete, sťahujete film alebo pozeráte video. Šicko v porádku, veď máte zapnutú Wi-Fi, rýchlosť ako blesk. Zrazu sa ale niečo stane, načítavanie sa zastaví a vy ste bez pripojenia. Či už je to problém rutra alebo výpadok elektriny, vy platíte operátorovi za internet a čakáte, že sa automaticky zapnú dáta. To sa ale stane až v iOS 9.

iOS 9 prináša s piatou betou ďalšie vylepšenia. Medzi najvýraznejšie a najdôležitejšie patrí aj automatické zapnutie internetu v mobile v prípade výpadku Wi-Fi. A ako to bude fungovať? V prvom rade musíte mať v nastaveniach odfajknutú možnosť "Wi-Fi Assist". To, ako opisuje popis, zapne v prípade slabého Wi-Fi signálu automaticky mobilné dáta.

alt

Treba ale dávať pozor na takéto prechody, hlavne vtedy, keď máte obmedzený alebo žiadny internetový balík. V tom prípade by Vám mohla prísť pekná faktúra. Apple by Vás ale mal na prechod upozorniť, a to tak, že Wi-Fi ikonka zošedne a iPhone Vás informuje o prechode na internet v mobile.

Otázne je, ako sa bude nastavenie Wi-Fi správať ďalej. Vypne sa, keď sa zapnú dáta alebo ostane zapnutá aj napriek pripojeniu telefónu na internet od operátora? To priblížené nebolo, tí z Vás, čo testujú bety nám môžu dať vedieť v komentároch.

Tak sme sa teda konečne dočkali toho, čo je na iných zariadeniach už dlhú dobu. Ako sa hovorí, lepšie neskôr ako nikdy a preto sme radi, že sa nakoniec funkcia dostala aj do iOS. Budete službu využívať alebo preferujete úplnú kontrolu nad nastaveniami systému.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read