iOS 9.3 prináša možnosť sťahovať do zariadenia hudbu bez iTunes

iOS 9.3 prináša možnosť sťahovať do zariadenia hudbu bez iTunes

Firma Apple začiatkom januára začala vydávať beta verzie systému iOS 9.3. Odvtedy sme si mohli všimnúť, že pribudla možnosť zaheslovať si poznámky pomocou Touch ID či nočný režim. Vývojár Ben Dodson hovorí o novej funkcii, ktorá vyčarí úsmev na tvári mnohým ľuďom. iOS 9.3 umožní aplikáciám tretích strán pridať hudbu do hudobnej knižnice iCloud, a to bez použitia iTunes.

Všetko má na svedomí maličkosť, ktorá sa objavila v Nastaveniach, v sekcii Súkromie. Tam je nová položka menom "Knižnica médií", kde sa dajú povoliť alebo zakázať úpravy knižnice na iCloud.

V praxi by to fungovalo tak, že by aplikácie ako SoundCloud umožnili užívateľovi exportovať súbor do MP3 a ten následne nahrať na serveri iCloud. Skladba by sa tak zobrazila v aplikácii Hudba, kde by ju bolo možné uchovať v zariadení offline.

zdroj: Appleinsider.com

Zatiaľ žiadna aplikácia neobsahuje potrebné API, takže funkciu nie je možné vyskúšať. Je však pravdepodobné, že spolu s uvedením iOS 9.3 Apple vypustí aj API a užívatelia budú môcť po zapnutí spomínanej funkcie vkladať skladby do aplikácie Hudba bez použitia iTunes.

Už teraz môžu užívatelia do iCloud knižnice nahrať ľubovoľné MP3 nahrávky, doteraz sa to dalo urobiť cez desktopovú verziu iTunes na Macu alebo Windowse. Teraz sa to bude dať priamo v telefóne a používanie tak bude opäť o niečo jednoduchšie.


Zdroj titulnej foto: AppleInsider.com
Zdroj: AppleInsider.com