iOS 9 prináša ďalšiu skvelú novinku

iOS 9 prináša ďalšiu skvelú novinku

Apple aj napriek kritike zo strany spotrebiteľov zas a raz spravil to isté. Ponúkol zákazníkom iPhone s úložným priestorom 16GB. V dnešnej dobe je takáto alternatíva už nevyhovujúca, a tak skoro každý siahne po verzií s minimálne 32GB pamäte. Aj napriek tomu, že sa povrávalo o navýšení základného modelu, nestalo sa tak ani tento rok, spoločnosť nám však predstavila aj iné riešenia.

Tým prvým z nich je iCloud, ktorý je lacnejší. Napríklad za 1 dolár budete mať teraz ku dispozícií 50GB balík na mesiac. Ďalej tu máme možnosť s 200GB, za ktorú zaplatíte $3 na mesiac. A pre tých z Vás, ktorí sú nároční používatelia, 1 terabajt dát Vás bude stáť $10 na mesiac. Táto tretia možnosť predtým stála o polovicu viac, čo je celkom pekná zľava.

Povedzme ale, že nemáte záujem premrhať ďalších niekoľko desiatok dolárov na rok a hľadáte lacnejšiu alternatívu. Ak máte posledný iOS, to jest verzia 9.0.2, v blízkej dobe môžete očakávať menšiu veľkosť aplikácií. Táto nová funkcia sa volá "App Thinning" a je skôr o tom, že umožní vývojárom vyvíjať aplikácie tak, aby Vám v telefóne zabrali menej miesta. Super, nie?

Doteraz AppStore fungoval asi tak, že keď ste mali záujem ukázať svetu niečo svojej vlastnej tvorby, kód aplikácie musel obsahovať veľa informácií, aby vyhovoval všetkým zariadeniam od iPhonu 6s po 32-bitový iPhone 5 a podobne.

To sa teraz zmení, pretože s App Thinning budú vývojári schopní rozdeliť svoje aplikácie, takže používateľ bude sťahovať verziu aplikácie stanovenú presne pre jeho zariadenie. Ďalšia dobrá vec je, že takémuto vývojárovi stačí "zavesiť" na AppStore iba jednu aplikáciu a Apple sa postará o zvyšok.

Ako príklad uviedol MacRumors situáciu, kedy používateľ stiahne do svojho iPhonu 6s iba špecifickú verziu aplikácie, ktorú potrebuje, zatiaľ čo väčšiu verziu pre iPad alebo menšiu pre staršie iPhony ignoruje.

Niektoré aplikácie využijú potenciál tohto počinu naplno a ich veľkosť sa zníži až o úctyhodných 40%.

Apple sa ku tejto problematike stavia trošku inak, ako by sme všetci čakali. Je však pekné, že problémy zákazníkov rieši aspoň sčasti.

Zdroj: bgr.com