iOS 9 obsahuje vážnu bezpečnostnú chybu umožňujúcu prístup k fotkám, vieme ako sa brániť.

· 2 min read
iOS 9 obsahuje vážnu bezpečnostnú chybu umožňujúcu prístup k fotkám, vieme ako sa brániť.

iOS 9 mal byť najbezpečnejšou verziou tohto systému, paradoxne to však tak nie je a iba krátko po vydaní sa objavuje prvá chyba, vďaka ktorej sa dá dostať na všetkých zariadeniach s iOS 9 (alebo s iOS 9.1 beta) k citlivým dátom, konkrétne k fotkám a kontaktom.

Nezáleži na tom, či máte iPhone, iPad, alebo iPod, alebo či máte iOS 9 alebo novú betu iOS 9.1, ak máte aktivovanú Siri, ktokoľvek sa môže dostať k vaším kontaktom a fotkám bez hesla alebo vašeho odtlačku. A ako celý proces funguje?

Stačí do ruky chytiť iPhone a 4x napísať nesprávne heslo. Potom v ďalšom, piatom pokuse treba vyplniť v hesle všetky miesta okrem posledného. V následujúcom kroku je dôležité načasovanie, treba totiž držať Home Button pre aktiváciu Siri a zároveň kliknúť na ľubovoľnú číslicu tak, aby sa zapla Siri a zároveň iPhone zablokoval.

Siri sa potom stačí opýtať na ľubovoľný čas, kliknúť na hodinky, potom kliknúť na pridať mesto v svetovom čase, do textového poľa napísať ľubovoľný text, označiť ho a kliknúť na zdieľať. Otvorí sa aplikácia Správy, kde stačí napísať nezmyselný text do poľa príjemcu a kliknúť na enter tak, aby text zozelenel. Ak sa tak stane, máte vyhrané, stačí kliknúť na text ktorý ste napísali a na vytvoriť nový kontakt. iPhone vám ponúkne priradiť k nemu fotku, čím získate prístup ku všetkým fotkám.

Ku kontaktom sa dá získať prístup získať tiež rovnakým spôsobom, akurát v aplikácii Správa v poli príjemcu napíšete napríklad písmeno A a môžete vidieť všetky kontakty, ktoré majú písmeno A v názve a ich telefónne číslo.

Upozorňujeme, že táto chyba je stále aktuálna a nachádza sa v najnovšej verzii iOS na ktorú práve v tomto období aktualizuje takmer každý. Našťastie sa však dá jednoducho brániť a to tak, že si v nastaveniach vypnete buď celú Siri, alebo iba Siri na zamknutej obrazovke. Odporúčame tak urobiť pre vašu vlastnú bezpečnosť kým Apple nevydá update, ktorý túto chybu opravuje. Nakoniec vám ponúkame video , ktoré vám objasní nielen postup, ale aj riešenie problému.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read