iOS 9: Nová funkcia vyrieši problém s miestom pri aktualizovaní

· 1 min read
iOS 9: Nová funkcia vyrieši problém s miestom pri aktualizovaní

Na povrch sa dostávajú stále nové informácie o pripravovanom operačnom systéme iOS 9, ktorý je momentálne vo fáze beta testovania. Nedávno sme vás informovali o novinkách, tohto systému v samostatnom článku. Najnovšie oznámili ďalšiu novinku, ktorou pomôžu majiteľom zariadení pri aktualizácií na vyššie verzie operačného systému.

Mnoho užívateľov bolo nespokojných s tým, že aktualizácie operačného systému často vyžadovali hromadu voľného miesta. V niektorých prípadoch ste museli mať k dispozícií pre novú verziu iOS 8 až 7 GB, čo nebolo ideálne pre majiteľov zariadení s menším úložným priestorom. Je jasné, že používateľovi, ktorý vlastnil 8 GB verziu sa značne skomplikoval život a musel väčšinu obsahu zariadena vymazať.

Okno, ktoré sa zobrazí majiteľom iPhonov pred aktualizovaním iOS 9

Vďaka novej funkcií pridanej do iOS 9 dokáže systém pred stiahnutím a nainštalovaním aktualizácie dočasne inteligentne vymazať aplikácie, pokiaľ nie je v zariadení dosť voľného miesta. V iPhone či iPade sa tak vytvorí dostatok potrebného priestoru na nový operačný systém a prechod na vyššiu verziu prebehne hladko. Po úspešnej aktualizácií sa všetky aplikácie nahrajú naspäť spolu s dátami a vy sa o ne viac nemusíte báť.

Myslíme si, že ide o perfektný nápad a ocení ho každý, kto má večne zaplnený iPhone. Vďaka tejto funkcií odpadávajú všetky starosti spojené s premazávaním telefónu pred nainštalovaním novej aktualizácie.