iOS 9 Beta 3 je tu, pozrite sa na novinky, ktoré prináša!

· 3 min read
iOS 9 Beta 3 je tu, pozrite sa na novinky, ktoré prináša!

Apple včera uvoľnil ďalšiu, už tretiu beta verziu svojho operačného systému iOS 9. Jednoznačne sa jedná o najväčšiu aktualizáciu aká zatiaľ prišla, a to hlavne pre štáty, v ktorých je dostupná novopredstavená aplikácia News. My vám prinášame zoznam tých najdôležitejších noviniek v tejto aktualizácií.
Možnosť aktualizácie

Aplikácia News (nedostupná pre Slovensko alebo Česko)

Myslím, že všetci z vás, ktorí sa o Apple denne zaujímajú už o tejto aplikácii počuli, tlačové vydavateľstvá sa roky pretekali vo vývoji aplikácií pre iOS tými najrôznejšími spôsobmi až sa Apple jednoducho rozhodol, že vytvorí vlastnú, v ktorej budú dostupné všetky novinky na jednom mieste s možnosťou personalizácie. Žiaľ, predpokladáme, že táto aplikácia dlhšie zostane pre náš región nedostupná.
Aplikácia News

Priečinok 4*4 pre iPad

Aj keď na pohľad nie príliš zaujímavá novinka, ale matematika nepustí a po novom do priečinku (len na iPade) na jednu "stranu" zmestíte o 7 aplikácií viac, čo určite poteší používateľov, ktorí denne používajú rôzne aplikácie a radi si ich organizujú. Táto novinka zrejme súvisí s predpokladaným príchodom iPadu Pro, ktorý by mal ponúknuť väčší displej.
Priečinok 4*4

Nové priečinky vo Fotkách

Apple sa rozhodol priniesť do sekcií priečinkov v aplikácií Fotky dva nové s názvami Selfies a Screenshots. Do prvého sa vám budú automaticky ukladať fotky zachytené prednou kamerou a do toho druhého "fotky", ktoré vytvoríte zachytením obrazovky súčasným stlačením Power buttonu (tlačidla na uzamykanie obrazovky) a Home buttonu (tlačidla pre návrat do hlavného menu).
Nové priečinky

Koniec fotografovaniu tlačidlami hlasitosti

Zatiaľ nikto nevie, či je to len akási chyba v novej beta verzii alebo jednoducho možnosť zachytenia fotografie bočnými tlačidlami na ovládanie hlasitosti zostane len históriou, ak by platila druhá možnosť určite by to bola správa hodná mnohých dohadov, pretože Apple zvykne podnikať svoje kroky s určitým dôvodom a tu ma napadajú len dve možnosti - buď tieto tlačidlá dostanú novú funkciu alebo Applu vo svojej honbe za ztenšovaním všetkých produktov jednoducho zavadzali a tak sa ich rozhodol postupne zbaviť funkcie aby neskôr používateľom nechýbali.

Okrem spomínaných noviniek pribudla aj možnosť spustiť neplatenú skúšobnú verziu Apple music, zmenil sa dizajn ikoniek v aplikáciách Mail a Nastavenia. Samozrejmosťou je citeľný posun vo svižnosti a rýchlosti celkového systému a odstránenie niektorých predchádzajúcich chýb. Beta verzia je prístupná len pre developerov so zaregistrovaným zariadením, ale už čoskoro by sme sa mali dočkať aj verejnej bety, ktorá bude dostupná všetkým majiteľom podporovaných iOS zariadení. iOS 9 budeme ďalej testovať a určite sa môžte tešiť na ďalšie postrehy a novinky v našich článkoch.
Nové tlačidlá v Maily