iOS 9.3 znefunkčňoval staršie zariadenia, firma Apple ho stiahla

· 1 min read
iOS 9.3 znefunkčňoval staršie zariadenia, firma Apple ho stiahla

Keď sa v pondelok objavila finálna verzia systému iOS 9.3, ktorý okrem iného prinášal podporu Night Shift, začali sa objavovať informácie, že po aktualizácii iPhone z neznámeho dôvodu pýta heslo a e-mail na Apple ID. Presne tento prípad zažila aj sestra našej redaktorky, ktorá si však, na jej nešťastie, nepamätala heslo. Hoci sa to napokon vyriešilo, je jasné, že problém mohol spôsobiť to, že by bol iPhone či iPad nepoužiteľný. Práve preto sa rozhodla firma Apple stiahnuť aktualizáciu na iOS 9.3 na starších zariadeniach. Vyjadrila sa nasledovne:

"Aktualizácia niektorých zariadení (iPhonu 5s a starších, iPadu Air a starších) na iOS 9.3 môže vyžadovať zadanie Apple ID a hesla, ktoré boli použité na nastavenia zariadenia na to, aby bola aktualizácia dokončená. V niektorých prípadoch, keď si užívatelia nepamätajú svoje heslo, ich zariadenie ostane nepoužiteľné do doby, kým si neobnovia heslo. Preto sme pre tieto staršie zariadenia stiahli aktualizáciu a v priebehu pár dní vydáme novú, ktorá tento krok nebude vyžadovať."

Firma Apple sa pri tejto príležitosti rozhodla vydať nový dokument, ktorý by mal pomôcť, ak sa niekto do podobnej situácie dostane. Aktualizácia je však už stiahnutá z trhu, a preto by tento návod už (dúfajme) nemal byť nikomu potrebný.


zdroj titulnej foto: techradar.com
zdroj: 9to5mac.com