iOS 13 ponúkne dark mode a novú domovskú obrazovku pre iPady

iOS 13 ponúkne dark mode a novú domovskú obrazovku pre iPady

To, že iPhone X a Xs majú amodel displeje a nevedia ich využiť vo svoj prospech aby ušetrili batériu tým, že vypnú pixely, to je obrovská škoda. Podľa najnovších informácii by sa to ale malo už čoskoro zmeniť. Tmavého režimu, alebo tzv. dark mode by sme sa mali dočkať už v iOS 13, ktorý by mal byť predstavený už o pár mesiacov.

Treba pripomenúť, že Apple už ponúka vo svojom mobilnom operačnom systéme tzv. Smart Color Invert, čiže inverziu farieb, ktorá sa ale netýka obrázkov a obsahu, ktorý je citlivý na farby, no tieto režim má svoje muchy a nie je možné ho použiť v niektorý aplikáciach. Na rozdiel od neho by mal nový dark mode fungovať naprieč celým systémom, čím by nasledoval dark mode, ktorý bol predstavený na počítače Mac vrámci systému macOS Mojave.

Zdroj: Youtube

Okrem toho by sme sa mali v novom iOS 13 dočkať aj vylepšenia CarPlay a novej domovskej obrazovky pre iPady. Tá sa nijak výrazne neodlišuje od tej na iPhonoch, čo je obrovká škoda, najmä vzhľadom na to, že Apple sa snaží presadiť myšlienku nahradenie počítačov iPadmi nie len reklamnými kampaňmi, ale aj vylepšeniami v ich operačnom systéme.

Čítajte tiež: Vieme, kedy sa dočkáme iOS 13 a ďalších noviniek


![zdroj: 9to5mac](/content/images/2019/03/dark-mode.jpg)

Vyzerá to tak, že iOS 13 bude plný užitočných noviniek. Možno práve to je dôvod, prečo nebude podporovať staršie zariadenia ako sme písali v tomto článku. My v redakcii sa už tešíme na WWDC, ktorá by sa mala konať už od 3. do 7. júna. O všetkých novinkách vás samozrejme budeme priebežne informovať.

zdroj: Cult of Mac


Zdroj:
Zdroj titulnej foto: