iOS 13 nebude podporovať staršie zariadenia

iOS 13 nebude podporovať staršie zariadenia

Apple je vo svete známy tým, že podporuje svoje produkty po stranke operačného systému dlhé roky. Aj to je jeden z dôvodov, prečo majú produkty curpertinskej firmy vernú použivateľskú základňu. Toto tvrdenie pritom Apple ešte potvrdil s príchodom iOS 12, ktorý sa dal nainštalovať na všetky zariadenia ktoré podporovali iOS 11. Navyše sa aj majitelia starších zariadení dočkali navrátenia svižnosti a výkonu, takže ich používanie bolo znova príjemné. Najnovšie správy ale hovoria, že by to mohlo byť v prípade nového iOS úplne inak.

Portál Verifier s odvolaním na svoj zdroj tvrdí, že tento rok by sa mal niesť v duchu ukončenia podpory starších zariadení. Konkrétne by mali byť s iOS 13 na 100% kompatibilné len iPhone 7 a novší a iPady z rady Pro a 2018. Oči pre plač tak ostanú majiteľom iPhone 6, 6s či SE ako aj tým, ktorí majú iPady z rady Air či mini. Bude to zároveň prvý iOS, ktorý nebude podporovať žiaden iPod.

zdroj: igeeksblog

Apple sa tak pravdepodobne rozhodol z dôvodu, že tieto zariadenia na iOS 12 bežia skutočne plynulo a ďalšia aktualizácia by mohla toto ich správanie iba pokaziť.

Nižšie pridávame zoznam zariadení predstavených do roku 2018 ktoré by mali bežať na iOS 13, preškrtnuté sú potom tie, ktoré o podporu nového operačného systému tento rok prídu:

iPhone:

iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s

iPad:

12.9-inch iPad Pro 2. generácie
12.9-inch iPad Pro 1. generácie
10.5-inch iPad Pro
9.7-inch iPad Pro
9.6-inch iPad
iPad Air 2
iPad Air
iPad 5. generácie
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2

iPod:

iPod touch 6. generácie

zdroj: youtube.com/iupdate


Zdroj tutulnej foto:igeeksblog.com
Zdroj: theverifier.co.il