iOS 13 nebude podporovať staršie zariadenia

· 2 min read
iOS 13 nebude podporovať staršie zariadenia

Apple je vo svete známy tým, že podporuje svoje produkty po stranke operačného systému dlhé roky. Aj to je jeden z dôvodov, prečo majú produkty curpertinskej firmy vernú použivateľskú základňu. Toto tvrdenie pritom Apple ešte potvrdil s príchodom iOS 12, ktorý sa dal nainštalovať na všetky zariadenia ktoré podporovali iOS 11. Navyše sa aj majitelia starších zariadení dočkali navrátenia svižnosti a výkonu, takže ich používanie bolo znova príjemné. Najnovšie správy ale hovoria, že by to mohlo byť v prípade nového iOS úplne inak.

Portál Verifier s odvolaním na svoj zdroj tvrdí, že tento rok by sa mal niesť v duchu ukončenia podpory starších zariadení. Konkrétne by mali byť s iOS 13 na 100% kompatibilné len iPhone 7 a novší a iPady z rady Pro a 2018. Oči pre plač tak ostanú majiteľom iPhone 6, 6s či SE ako aj tým, ktorí majú iPady z rady Air či mini. Bude to zároveň prvý iOS, ktorý nebude podporovať žiaden iPod.

zdroj: igeeksblog

Apple sa tak pravdepodobne rozhodol z dôvodu, že tieto zariadenia na iOS 12 bežia skutočne plynulo a ďalšia aktualizácia by mohla toto ich správanie iba pokaziť.

Nižšie pridávame zoznam zariadení predstavených do roku 2018 ktoré by mali bežať na iOS 13, preškrtnuté sú potom tie, ktoré o podporu nového operačného systému tento rok prídu:

iPhone:

iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s

iPad:

12.9-inch iPad Pro 2. generácie
12.9-inch iPad Pro 1. generácie
10.5-inch iPad Pro
9.7-inch iPad Pro
9.6-inch iPad
iPad Air 2
iPad Air
iPad 5. generácie
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2

iPod:

iPod touch 6. generácie

zdroj: youtube.com/iupdate


Zdroj tutulnej foto:igeeksblog.com
Zdroj: theverifier.co.il