iOS 11 sa ujal horšie ako iOS 10, je nainštalovaný na menšom počte zariadení

· 1 min read
iOS 11 sa ujal horšie ako iOS 10, je nainštalovaný na menšom počte zariadení

Už sú to 2 týždne, čo Apple vydal nový operačný systém iOS 11 pre verejnosť. Od tej doby si ho už stiahlo mnoho používateľov jabĺčnych zariadení a aktuálne je nainštalovaný na viac ako 38,5% všetkých zariadení, ktoré ho podporujú. To sa môže zdať ako skvelá adaptácia systému a napríklad Android by mohol takéto rýchle prijatie systému iba tajne chcieť, no minuloročnému iOS 10 sa s adaptáciou darilo rýchlejšie.

Ten bol po dvoch týždňoch nainštalovaný na 48,16% zariadení, čo je naozaj obdivuhodný výkon. Zároveň to je o 10% viac ako pri iOS 11. Nový systém mal za prvých 24 hodín adaptáciu na úrovni 10% a týžden po vydaní na 25,28%. Posledný týždeň je tak poslabší.

zdroj: macrumors

Podiel na tom pravdepodobne majú chyby na ktoré sa niektorí používatelia sťažujú. Okrem neodladných detailov, kvôli ktorým pôsobí systém nedorobeným dojmom sa stretávajú niektorí so slabšou výdržou batérie a nefunkčnými aplikáciami. Ďalším dôvodom môže byť to, že mnohé z funkcii, ktoré mali byť pre nový iOS kľúčové, boli odložené do neskorších verzií. Príkladom je napríklad iCloud for iMessages.

Apple už vydal 2 opravné verzie s označením 11.0.1 a 11.0.2, tá druhá by pritom mala opravovať okrem iného aj problémy s prasajúcim reproduktorom pri telefonovaní na iPhone 8. Uvidíme, koľkých sa ešte dočkáme kým bude majoritná časť majiteľov zariadení spokojná.