iOS 11 sa ujal horšie ako iOS 10, je nainštalovaný na menšom počte zariadení

iOS 11 sa ujal horšie ako iOS 10, je nainštalovaný na menšom počte zariadení

Už sú to 2 týždne, čo Apple vydal nový operačný systém iOS 11 pre verejnosť. Od tej doby si ho už stiahlo mnoho používateľov jabĺčnych zariadení a aktuálne je nainštalovaný na viac ako 38,5% všetkých zariadení, ktoré ho podporujú. To sa môže zdať ako skvelá adaptácia systému a napríklad Android by mohol takéto rýchle prijatie systému iba tajne chcieť, no minuloročnému iOS 10 sa s adaptáciou darilo rýchlejšie.

Ten bol po dvoch týždňoch nainštalovaný na 48,16% zariadení, čo je naozaj obdivuhodný výkon. Zároveň to je o 10% viac ako pri iOS 11. Nový systém mal za prvých 24 hodín adaptáciu na úrovni 10% a týžden po vydaní na 25,28%. Posledný týždeň je tak poslabší.

zdroj: macrumors

Podiel na tom pravdepodobne majú chyby na ktoré sa niektorí používatelia sťažujú. Okrem neodladných detailov, kvôli ktorým pôsobí systém nedorobeným dojmom sa stretávajú niektorí so slabšou výdržou batérie a nefunkčnými aplikáciami. Ďalším dôvodom môže byť to, že mnohé z funkcii, ktoré mali byť pre nový iOS kľúčové, boli odložené do neskorších verzií. Príkladom je napríklad iCloud for iMessages.

Apple už vydal 2 opravné verzie s označením 11.0.1 a 11.0.2, tá druhá by pritom mala opravovať okrem iného aj problémy s prasajúcim reproduktorom pri telefonovaní na iPhone 8. Uvidíme, koľkých sa ešte dočkáme kým bude majoritná časť majiteľov zariadení spokojná.