iOS 11 prináša veľa noviniek pre fotky a videá

iOS 11 prináša veľa noviniek pre fotky a videá

Všetky informácie o novom operačnom systéme s názvom iOS 11 sú úžasné a potešujúce. Nájdeme v ňom naozaj veľa nových vecí. Tá ďalšia sa týka fotiek a videí. Ide o vylepšený spôsob snímania, úpravy a prezerania fotiek. Nový iOS prinesie aj nové spôsoby manipulácie s Live Photos a dokonca aj zmenšenie veľkosti fotiek alebo videí.

Zdroj: cbronline.com

Nový formát
Pri fotkách sa budeme stretávať s označením HEIF a pri videách so skratkou HEVC. Fotky a videá, ktoré na svojom zariadení urobíš, budú zaberať o 50% menej miesta. Tento skvelý "vynález" však bude možný iba na iPhone 7 a vyššie.

Portrét
Na iPhone 7 Plus sa dajú fotiť portréty, to si už určite zistil. V novom iOSe sa však tomuto typu fotenia dostane vylepšenia. Bude podporovať HDR a optickú stabilizáciu obrazu.

Zdroj: atman360.com

Live Photos
Živé fotografie dostanú taktiež nový rozmer. Bude možné ich upravovať, orezať podobne ako videá. Pribudne tu aj možnosť vyrobia GIFu a tiež funkcia s názvom Bounce, ktorá znamená prehratie fotky dopredu a naspäť. Určite to poznáš z Instagramu. V aplikácii Fotky pribudnú aj nové kategórie ako napríklad domáce zvieratá, deti, outdoorové aktivity, svadby, narodeniny a podobne.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
zdroj: macrumors.com