IOS 10 vylepší na Safari pozeranie animovaných GIF-iek a zastaví samoprehrávacie videá

· 1 min read
IOS 10 vylepší na Safari pozeranie animovaných GIF-iek a zastaví samoprehrávacie videá

IOS 10 prinesie hneď niekoľko zmien. Spoločnosť Apple sa tentokrát zamerala aj na prehrávanie videí cez Safari. Na jednej strane sa snaží odstrániť nedostatky a vylepšiť služby pre užívateľov. Na druhej strane sa snaží zdokonaliť prehrávanie.

Zdroj: giphy.com

Keďže iOS 8 a iOS 9 kóduje GIF-y ako videá, užívateľ musí kliknúť na Prehrať, aby sa prehrali, a tiež bolo treba počkať, kým sa načítajú a spustia na celej obrazovke. GIF-y sú menšie na rozdiel od bežných videí, preto využívajú menej energie. Sú čoraz populárnejšie, a preto je nevyhnutné, aby v oblasti používania GIF-ov nebol medzi užívateľom iOS a užívateľom iného operačného systému žiadny rozdiel. To znamená, že už nie je potrebné klikať na prehranie GIF-ka, prehrá sa automaticky. Takisto nebude potrebné prehrávať ho na celej obrazovke.

Videá, ktoré by sme najradšej nevideli a nepočuli (myslím presne tie spamové videá alebo vyskakujúce reklamy), skončili tiež. Totižto zvuková časť videa bude automaticky pozastavená a na spustenie budete musieť stlačiť play. Obrazová časť na druhej strane bude hrať, iba keď bude na obrazovke. Keď nebude viditeľná, nebude ani hrať.

Tieto zmeny budú dostupné na iOS 10, ktorý je už teraz dostupný vo verejnom beta testovaní. IOS 10 by mal vyjsť už na jeseň tento rok.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com