iOS

IOS 10 ti ukáže, kde si zaparkoval auto. A funguje naozaj perfektne!

· 1 min read
IOS 10 ti ukáže, kde si zaparkoval auto. A funguje naozaj perfektne!

Spoločnosť Apple len pred pár dňami zverejnila prvú verejnú beta verziu operačného systému iOS 10. Tá obsahuje množstvo nových vychytávok, o ktorých sme ťa informovali v samostatnom článku.

Čítaj tiež: Nová verzia iOS 10 beta 2 je preplnená novinkami. Toto je 10 najzaujímavejších

Jednou zo zaujímavých noviniek je aj nová funkcia, ktorá zaznamenáva polohu zaparkovaného auta. Majiteľ ho potom dokáže nájsť aj v preplnenom parkovisku bez nutnosti zapisovať si GPS súradnice alebo fotiť jeho lokalitu. A musíme povedať, že táto novinka sa Apple skutočne podarila!

Nemusíš pritom vo svojom iPhone nič nastavovať. Kedykoľvek nie si doma a niekde zastavíš, aplikácia Mapy si automaticky zaznamená tvoju polohu a pamätá si, kde si nechal auto. Keď sa následne budeš do auta vracať, stačí si otvoriť Mapy a tie ti jednoducho ukážu presné miesto a vzdialenosť, kde sa auto nachádza.

zdroj: 9to5mac.com

Rovnako tak je možné zapnúť navigáciu, ktorá sa ťa pokúsi navigovať až priamo k miestu zaparkovania. Vďaka tomu bude appka užitočná nielen na veľkých parkoviskách, ale napríklad aj pri zastavení niekde v rozľahlej prírode.

Skrátka, s novou funkciou Zaparkované auto svoje auto už nikdy nestratíš. Pokiaľ by si si ju chcel vyskúšať už teraz, zapoj sa do verejného testovania bety iOS 10. V opačnom prípade budeš môcť svoje auto hľadať až v septembri, keď Apple oficiálne vydá iOS 10.


Zdroj titulnej foto: edgehill.ac.uk, travelandleisure.com

Zdroj: businessinsider.com