iOS 10: Správy už nikdy nebudú nudné ako predtým

iOS 10: Správy už nikdy nebudú nudné ako predtým

iMessages alebo Správy je najviac používaná aplikácia v iOS. A práve táto sa v novom iOS 10 zmenila najviac. Doslova ide o totálnu prestavbu. Pribudlo mnoho noviniek. Správy už nikdy nebudú také ako predtým. Také nudné. Alebo statické.

A čo hlavné pribudlo? Nové vylepšené emoji, dynamické textové bubliny, bohaté prepojenie s obrázkami, automaticky vloženými do rozhovoru. Zaujímavé je, že vývojári mimo Apple budú môcť preniknúť do aplikácie s ich vlastnými súčasťami.


Zdroj: appleinsider.com

Poďme sa na to pozrieť zblízka:

 • Emoji budú môcť byť až 3x väčšie ako doteraz. Navyše, pri písaní správ si môžete priradiť k jednotlivým slovám konkrétne emoji, napríklad k slovu láska to bude srdce, k futbalu futbalová lopta a podobne. Pohybom prsta ponad slovo si vyberiete vhodné emoji.

 • Firma Apple pridala dynamické bubliny. Už nebudú statické, kde bude iba text. Bubliny môžu rásť alebo sa zmenšovať. Text v nich sa môže objavovať podľa obsahu, či už to je prejav šťastia (energicky objavujúci sa text), alebo niečo jemné (upokojujúce, pomalé zobrazenie).

 • Užívatelia budú môcť na prijaté správy, či už text, alebo fotku, reagovať pridaním rôznych symbolov ako palec hore, srdce a podobne.

 • Invisible Ink vám bude umožňovať posielať tajné správy, ktoré bude prijímateľ vidieť iba v prípade, ak správu "pošúcha palcom".

 • Posielané obrázky môžu byť zobrazené iba vtedy, keď sa na ne klikne prstom. Chcete napísať niečo ručne? S Digital Touch to nebude žiadny problém. Chcete zdieľať svoj tep? V kombinácii s Apple Watch to môžete uskutočniť.


  Zdroj: appleinsider.com

Stále málo? Pokračujeme.

 • V správach bude možné mať grafické efekty na celý displej. Napríklad ohňostroj v pozadí pri gratulačných správach? Samozrejme.

 • Budete chcieť niekomu zo svojich známych niečo zaplatiť? Cez aplikácie vývojárov, ktoré budú pracovať priamo v aplikácii Správy, to bude možné.

 • Možno si pamätáte zo školských čias, keď ste si lepili kade-tade samolepky. Teraz si ich môžete lepiť aj vo vašich telefónoch v správach. Jednoducho si do zvolenej správy vyberiete z galérie nálepku a "nalepíte".

 • Budete si chcieť niečo objednať? Donáška jedla? Pizza? Cez aplikácie od developerov to taktiež bude možné priamo prostredníctvom aplikácie Správy.


![Zdroj: techgig.com](/content/images/2016/06/https_blueprint-api-production-s3-amazonaws-com_uploads_card_image_114902_d81510e6-6836-4d1a-87ab-f178082a2f35_800.jpg)

Zdroj titulnej foto: digitaltrends.com

Zdroj: appleinsider.com