iOS 10 prinesie ďalšie nové Emoji, vrátane Facecalm

· 1 min read
iOS 10 prinesie ďalšie nové Emoji, vrátane Facecalm

Apple si veľmi dobre uvedomuje, že práve emoji sú veľkým lákadlom. Väčšinu používateľov totiž nezaujíma počet jadier či pixelov, ale sú naopak radi, keď si môžu vybrať zo širokej ponuky Emoji a poslať ich svojim priateľom. Niečoho takého sme boli svedkom pred pár dňami, kedy Apple vydal iOS 9.1 s množstvom nových smajlíkov. Moja Xperia teraz v správach ukazuje 2 neznáme znaky po sebe a keď sa opýtam, že čo mi to dotyčná osoba poslala, tak odpoveď je "čierny prostredník". Apple sa však chystá zájsť ešte ďalej.

V priebehu leta 2016 by sa mala objaviť ďalšia verzia Unicode, vďaka ktorej by do iPhone (a iných iOS zariadení) mali pribudnúť ďalší smajlíci, ktoré snáď už ani nikto nevyužije. Jednať by sa malo napríklad o Selfie emoji, Emoji niekoho, komu je zle, nové dopravné prostriedky, gestá, zvieratá, tehotnú mamičku a podobne. Je však len na Apple, či a ktoré Emoji implementuje. Nižšie môžete niektoré z Emoji vidieť, jedná sa však iba o návrhy a vo výsledku môžu tieto Emoji vyzerať inak.

Objavila sa však vlna kritiky, ktoré hovoria o tom, že zatiaľ, čo Apple niekedy bola firma, na ktorú sa mohli spoľahnúť profesionáli, tak teraz je to presne naopak. iOS a OS X sú čoraz menej stabilné, firma zrušila Aperture, ochudobnila Macy o porty a vraj ani nový Mac Pro nie je tak veĺmi "Pro" ako ten starý. Čo si myslíte vy?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read