iOS 10 prichádza s možnosťou odstránenia nepotrebných Apple aplikácií

· 1 min read
iOS 10 prichádza s možnosťou odstránenia nepotrebných Apple aplikácií

Včera na dlho očakávanej WWDC sme sa mohli stretnúť s kopou noviniek ako predstavenie nového macOS, watchOS, tvOS, ale aj iOS 10. Na konferencii nám odovzdali obrovskú hromadu informácií o nových funkciách, ktoré táto "rodinka" OS prináša.

Zaujímavou novinkou, ktorú nám nový iOS 10 prináša, je možnosť odinštalovať aplikácie, ktoré sú vytvorené samotnou firmou Apple. Určite vám nie raz ťaží hlavu pohľad na domovskú obrazovku plnú zbytočných a neužitočných aplikácií. Jednou z možností je presunutie aplikácií do jedného súboru, avšak týmto spôsobom sa problému zbavíte len sčasti, nepoužívané aplikácie totiž stále budete mať v mobile a budú vám len zaberať miesto v pamäti.

Zdroj: cultofmac.com

Teraz vám váš iPhone alebo iPad s novým operačným systémom prináša možnosť svojvoľne vymazať tieto aplikácie, pričom si ich bez problémov môžete hocikedy stiahnuť späť pomocou App Store.

Hoci táto informácia počas WWDC nebola oznámená, developeri danú možnosť hneď objavili po nainštalovaní beta verzie iOS 10. Jednoducho je teraz možné odstrániť aplikácie ako Mapy, Kontakty, Akcie a mnoho iných.

Zdroj: computerandyou.net

Nasledujúce aplikácie sa dajú odinštalovať:

Akcie
FaceTime
Hudba
iTunes Store
Kalendár
Kalkulačka
Kompas
Kontakty
Mail
Mapy
Počasie
Podcasty
Poznámky
Pripomienky
Tipy
Videá
Watch


Zdroj titulnej foto: [youtube.com](https://www.youtube.com/watch?v=RoT_bG2KDpk) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/433156/ios-10-finally-lets-users-delete-pre-installed-apple-apps/)**