Inteligentná posteľ? Áno, čítate dobre!

· 3 min read
Inteligentná posteľ? Áno, čítate dobre!

V dnešnej dobe sa čím ďalej, tým častejšie používa slovíčko inteligentný, respektíve smart. Pred množstvo ešte donedávna bežných produktov, o ktorých by si nepovedal, že sa v blízkej budúcnosti zelektronizujú a začnú ti slúžiť, sa pridáva práve toto slovíčko. A ako ste si už správne prečítali v nadpise, tento článok bude o inteligentnej, teda smart posteli.

Aj tento projekt vznikol vďaka crowdfundingu. Na stránke indiegogo.com sa tvorcom podarilo vyzbierať veľmi pekných 160 053 USD, čo je 274 % z cieľovej sumy. Na projekt je stále možné prispieť. Buď 1 USD, za čo dostanete od tvorcov takzvané SPECIAL THANKS, alebo kúpou samotnej postele, ktorej cena je od 1 299 USD.


![Zdroj: indiegogo.com](/content/images/2016/05/1-1.png) Projekt nesie názov **Balluga**. V posteli sa nachádza množstvo senzorov a funkcií, ktoré ti pomáhajú vylepšiť spánok.
**ADJUSTABLE FIRMNESS CONTROL**
Táto funkcia umožňuje zmeniť tvrdosť matraca zakaždým, keď ho chcete použiť. Funkcia je dostupná pri dvojlôžkových matracoch, a to pre každú stranu zvlášť.
![Zdroj: indiegogo.com](/content/images/2016/05/Sn-mka-obrazovky-2016-05-25-o-23-04-08.png)
**CLIMATE CONTROL SYSTEM**
Pre mňa jednoznačne najzaujímavejšia funkcia. Keď si predstavím, že v horúcich letných dňoch spávam pod príjemne vychladenou perinou... úžasné!

Táto funkcia ponúka, samozrejme, nielen klimatizovanie, ale aj vyhrievanie postele. Pri dvojlôžkových matracoch sú takisto ako pri predchádzajúcej funkcii strany postele nezávislé, niečo ako dvojzónová klimatizácia v aute.

Zdroj: indiegogo.com

VIBRO MASSAGE SYSTEM
Ďalšou funkciou, ako už z názvu vyplýva, je vibračno-masážny systém. Posteľ ťa dokáže masírovať pomocou vibračných motorčekov, ktoré sú po nej rozmiestnené. Samozrejme, aj táto funkcia má rôzne možnosti nastavenia, medzi ktorými nechýba ani automatické vypnutie v nastavenom čase.

Zdroj: indiegogo.com

APP CONTROL
Všetky funkcie je možné meniť pomocou mobilnej aplikácie, ktorá je dostupná pre iOS alebo Android. Posteľ teda ovládate bezdrôtovo z jej pohodlia, pomocou dotykov na tablete či smartfóne.

Zdroj: indiegogo.com

SLEEP MONITORING
Ako som už spomínal, v posteli je množstvo senzorov, ktoré dokážu zhodnocovať dôležité údaje, ako napríklad tvoju telesnú teplotu, tepovú frekvenciu či izbovú teplotu. Tieto dáta sú potom analyzované a pomocou vibrácie, teploty a zmeny tvrdosti matraca ti pomôžu skvalitniť spánok.

Balluga ti teda uľahčí zaspávanie, maximalizuje hĺbku spánku a zabráni jeho prerušeniu.
Tvorcovia plánujú aj spoluprácu s výrobcami rôznych moderných domácich pomôcok ako dymové hlásiče alebo zámky. Posteľ by ťa teda pri požiari alebo krádeži okamžite zobudila.

Zdroj: indiegogo.com

ANTI-SNORING SYSTEM
Túto funkciu ocenia najmä ženy. Systém vďaka mikrofónu rozpozná chrápanie a zmení nastavenie výšky vankúša, a to bez narušenia spánku. Vďaka tomu sa viac otvoria dýchacie dutiny a chrápanie prestane.

Zdroj: indiegogo.com

AMBIENT COURTESEY LIGHTING
Ak vstávaš skoro ráno ešte za tmy, Balluga ti zasvieti pomocou LED pásu ukrytého zo spodnej strany. Zaujímavosťou je, že osvetlenie dokáže svietiť akoukoľvek farbou.

Zdroj: indiegogo.com


Zdroj titulnej foto: indiegogo.com

Zdroj: indiegogo.com