Instagram mení logo a prechádza na úplne nový dizajn!

· 2 min read
Instagram mení logo a prechádza na úplne nový dizajn!

Deň, keď prichádza pre mnohých očakávaná zmena ikony Instagramu, práve nastal. Množstvo ľudí totižto trápil vzhľad ikony aplikácie, vytvorený ešte v štýle iOS 6.

Po aktualizácii Instagramu na verziu 8.0 dostanete úplne nový vzhľad odlišujúci sa od predchádzajúceho. Dizajn je poňatý flat štýlom, ktorý spadá do celkového iOS 7 konceptu a dopĺňa ostatné iPhone aplikácie.

Zdroj: Instagram.com

Okrem Instagramu sa aktualizácie a zmena dizajnu dotkli aj ostatných súvisiacich aplikácií z "Insta-rodiny", a to konkrétne Boomerang, Layout a Hyperlapse. Nová aktualizácia prináša čierno-biele užívateľské rozhranie, ktoré bolo nedávno testované na vybraných užívateľoch. Aktualizáciu si môžete práve teraz stiahnuť na App Store.

Instagram uvádza:

Práve dnes predstavujeme nový vzhľad. Po aktualizácii uvidíte novú ikonu a dizajn aplikácie. Nová ikona je inšpirovaná tou predchádzajúcou, pričom predstavuje jednoduchšiu kameru a dúhu farieb v pozadí.

Taktiež uvidíte aktualizované ikony pre naše ďalšie tvorivé aplikácie: Layout, Boomerang a Hyperlapse.

Vykonali sme viacero zmien týkajúcich sa toho, ako aplikácia vyzerá zvnútra. Jednoduchšia konštrukcia kladie väčší dôraz na vaše fotografie a videá, to všetko bez zmeny pri orientovaní sa v aplikácii.

Instagramová komunita sa za posledných päť rokov vyvinula od miesta pre zdieľanie fotografií na niečo oveľa väčšie – globálne spoločenstvo záujmov, kde sa nachádza viac ako 80 miliónov fotiek a videí každý deň.

Ďakujeme, že ste tejto komunite dali život a svoje farby. Vy ste spravili z Instagramu miesto, kde je možné objavovať zázraky sveta. Každá fotka a video – od najmenšej drobnosti až k tým najviac epickým – otvorí okno pre rozšírenie skúsenosti ľudí a možnosť otvoriť sa novým cestám.

A New Look for Instagram from Instagram on Vimeo.


Zdroj titulnej fotografie: facebook.com

Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read