Instagram bude rozmazávať chúlostivé fotografie

Instagram bude rozmazávať chúlostivé fotografie

Instagram začne schovávať fotografie, ktoré sa budú zdať, že obsahujú citlivý obsah. Pomocou rozmazaného obrázku bude vraj varovať používateľov, že sa práve môžu stýkať s potenciálne citlivým obsahom.


Táto funkcia bude zavedená v sérii nástrojov Instagramu slúžiacich za účelom urobiť instagram "bezpečnejší" pre jeho 600 miliónov užívateľov.
CEO Kevin Systrom napísal na instagramový blog, že fotky budú rozmazávané až potom, čo ich užívatelia označia za nevhodné alebo team Instagramu posúdi, či sú alebo niesu vhodné na prvotné zobrazenie.
Táto zmena by mala zamedziť blbým a nechceným situáciám pri používaní aplikácie.

Zdroj: wersm.com

Instagram sa ešte nevyjadril, aký citlivý musí byť obsah na to aby bol rozmazaný.
Na alebo pod rozmazaným obrázkom bude napísané "Zobraziť fotografiu" a ak sa užívateľ stretne s takýmto rozmazaným obrázkom, bude si ho chcieť pozrieť, tak jednoducho naň ťukne a obrázok sa zobrazí v plnej ostrosti.


Ako ďalšia bola oznámená možnosť dvojfaktorovej autentifikácie, ktorá sa bude nachádzať v nastaveniach aplikácie.
NSFW contentu alebo Not Safe For Work alebo obsah, ktorý nie je bezpečný pre prácu. Tento obsah sa líši od normálneho tým, že môže obsahovať prvky, ktoré môžu byť 18+ dostupné alebo sú len dohonestujúce ba až pohoršujúce. Časť obsahu Instagramu taktiež obsahuje NSFW obsah, ktorý chce instagram pomocou hore spomínaných krokov aspoň z časti potlačiť.


Zdroj titulnej foto: [knowtechie.netdna-ssl.com](https://kt-media-knowtechie.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/03/instagram.jpg) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/473291/instagram-will-blur-sensitive-photos-if-anyone-complains/)**