InfiniteUSB – problém s USB-C na MacBookoch vyriešený

· 2 min read
InfiniteUSB – problém s USB-C na MacBookoch vyriešený

V prípade, že ste aj vy vlastníkom nového 12 palcového Macbooku, s najväčšou pravdepodobnosťou poznáte ten pocit, keď do neho potrebujete pripojiť nejaké zariadenie, ale USB port je už zabratý. Najnovšia verzia tohto Macbooku totižto obsahuje len jeden USB-C port, ktorý slúži takpovediac na všetko.

Pre bežného užívateľa teda stačí, že do portu pripojí svoj iPhone a už mu nezostane žiadne miesto na ďalšie zariadenia. Nedostatok možností pripojenia je zo strany Apple zámerné. Snaží sa totižto presedlať do novej „bezdrôtovej budúcnosti“.

The Ghost Logo

Nie každému však tento krok od Applu vyhovuje. Je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti už budú obsahovať všetky Macbooky len jeden USB-C port, ktorý bude slúžiť na video, napájanie aj prenos dát. Z tohto dôvodu vznikol na celosvetovo najznámejšom portáli určenom na financovanie projektov Kickstarter nový produkt, ktorý by vyriešil tieto problémy.

Ide totižto o USB-C kábel, ktorý umožňuje vrstvene prepájať nekonečne veľa zariadení. To znamená, že do portu môžete vložiť ľubovoľné zariadenie a port zostáva stále voľný. Tento kábel sa nazýva InfiniteUSB-C a vyvíja ho spoločnosť InfiniteUSB.

The Ghost Logo

Rozhodne ide o skvelý nápad, ktorý ocenia všetci užívatelia nových MacBookov, ktorým sa zdá, že jeden USB-C port je žalostne málo. Vďaka InfiniteUSB-C sa už nebudete musieť obmedzovať a na pripojenie všetkých zariadení vám postačí jeden port.

Tento projekt je jeden z dôkazov, že originálny nápad má na Kickstarteri šancu uspieť. Podarilo sa mu totižto za mesiac vyzbierať takmer 220 tisíc dolárov, čo je 22 násobok toho, čo spoločnosť pôvodne požadovala. My sa teda môžeme tešiť na nové USB-C káble, vďaka ktorým ušetríme miesto na portoch.

Zdroj: kickstarter.com