Apple predstaví 4k iMac už v októbri

· 1 min read
Apple predstaví 4k iMac už v októbri

Apple minulý rok predstavil iMac, ktorý disponuje úžasným 27-palcovým 5k dispejom. Jeho menší brat však ostal bez povšimnutia. 21,5-palcový iMac teda stále ponúka iba Full HD rozlíšenie, čo je už trocha málo, zvlášť ak si uvedomíme, že sa jedná o relatívne drahý počítač.

To všetko by sa malo zmeniť, keďže server 9to5mac s odkazom na svoje zdroje hovorí, že Apple už v októbri predstaví iMac so 4k dispejom s rozlíšením 4096 x 2304 bodov. Tento monitor by tak mal až 4,5x viac pixelov ako ten na klasickom iMacu s Full HD dispejom.

Zatiaľ však nepoznáme žiadne detaily ohľadom toho, aký hardware tento iMac ponúkne. Vieme však, že jeho cena by sa mala pohybovať niekde na úrovni základného 27" modelu, alebo by mohla byť ešte agresívnejšia a mohla by sa zastaviť na čiastke 1399 dolárov.

V predaji by tak boli až 4 modely iMacu, je však pravdepodobné, že Apple začne postupne vytláčať modely bez Retiny rovnako, ako to robí v prípade MacBookov Pro, kde je aktuálne iba jediný model bez Retiny, ktorý pravdepodobne už tento rok Apple vyradí z ponuky.

iMac so 4k displejom bude predstavený na samostatnom evente v októbri, kde by sa mal Apple viac venovať pocítačom Mac a mali by sme tam vidieť okrem iného aj novú Magic Mouse, podsvietenú Wireless Keyboard a nový Mac Pro a Mac Mini, ktoré však pravdepodobne dostanú len update vnútornosti.

Zdroj: 9to5mac