Ikonické slúchadlá od Apple boli inšpirované filmom Star Wars

Ikonické slúchadlá od Apple boli inšpirované filmom Star Wars

Nedávno pre denník Wall Street Journal urobil rozhovor Jony Eve, šéf dizajnu spoločnosti Apple. Hlavné témy sa venovali najmä projektu Apple Park a jeho blížiacemu sa otvoreniu.

Každý určite pozná ikonické slúchadlá pribalované k mnohým výrobkom od Apple. Samozrejme, dajú sa kúpiť aj samostatne a používa ich aj veľa ľudí, ktorí iný produkt od Apple nevlastnia. Svojím dizajnom sa výrazne odlišujú od iných značiek slúchadiel. Rozmýšlali ste však niekedy, ako tento dizajn vznikol?

Zdroj: macrumors.com

Jony Ive vám totiž ponúkol odpoveď. Denníku sa zveril, že veľký vplyv na návrh týchto slúchadiel mala práve sága Star Wars. Bolo to biele brnenie Stormtrooperov, ktoré Jonymu vnuklo nápad na takýto dizajn. Neskôr ho sám podrobne rozpracoval.

Zdroj: http://free4kwallpaper.com

Nie je to však prvé spojenie Jonyho so Star Wars. Jony Ive sa totiž rozprával s J.J. Abramsom, režisérom novej epizódy VII z roku 2015. Jony mu radil ohľadom svetelného meča Kylo Rena. Vďaka tomu je ostrejší, odletujú z neho iskry a celá čepel je značne odlišná od iných svetelných mečov.

Zdroj titulnej foto: tctechcrunch2011.files.wordpress.com
Zdroj: thinkapple.sk