Ikea začína predávať kryty na iPhone, ktoré slúžia aj ako bezdrôtová nabíjačka!

· 2 min read
Ikea začína predávať kryty na iPhone, ktoré slúžia aj ako bezdrôtová nabíjačka!

Nie, švédsky gigant vo výrobe nábytku rozhodne nemení svoju prioritnú činnosť. Prispôsobuje sa len požiadavkám uponáhľaného konzumného zákazníka, pre ktorého nákup znamená okrem iného odložiť ratolesti do detského kútika, najesť sa, pokochať, a najlepšie, nakúpiť rôzny sortiment na jednom mieste. Nie je síce obyčajom kúpiť spolu so skriňou, posteľou či kuchynskou linkou aj doplnky, potraviny, či dokonca elektronické doplnky, no istý marketing v tom nepochybne funguje. V poslednej dobe môžeme pozorovať, ako sa mnohé veľké siete snažia pokryť široký rozsah služieb, a tak sa stáva, že známa predajňa s oblečením rozšíri svoje predajne o sekciu s potravinami či domácimi dekoráciami. Ikea takisto nezaháľa a už dávnejšie podpísala zmluvu s kórejským technologickým magnátom - Samsungom, v ktorej sa firmy dohodli, že Ikea vyrobí sadu nábytku s bezdrôtovými nabíjačkami pre ich zariadenia. Stačí ak na vybraný stôl položíte Samsung Galaxy S6 Edge a mobil sa začne automaticky dobíjať.

Čoskoro po tom, ako sa začali predávať prvé kusy tohto nábytku, sa ozvali majitelia iPhonov, ktorí chceli svoje zariadenia dobíjať touto cestou tiež. Ikea pohotovo zareagovala výrobou špeciálnych krytov na jablčné mobily a sériou podložiek, lámp, či stolov s funkciou bezdrôtovej dokovacej stanice. Stačí, ak svoj iPhone chránený krytom VITAHULT položíte na bezdrôtovú nabíjačku či nábytok, ktorý má túto vychytávku zabudovanú priamo vo svojom tele a batéria sa okamžite začne dobíjať.

Výhody, ktoré z takéhoto dobíjania energie vyplývajú, sú, zrejme, každému jasné. Negatívnou stránkou je podľa môjho názoru neestetický a hlavne nepraktický kryt, nevyhnutný pre bezdrôtové dobíjanie, a takisto cena týchto zariadení, resp. nábytku. Kryt pre iphone (5, 5s a 6), dostupný výhradne v bielej farbe, stojí 23€ a základná dobíjacia podložka 30€. Skutočne efekt(ív)nou bezdrôtovou nabíjačkou môže byť lampa Riggad, ktorej cena je už však 55€.

V tomto prípade si dovoľujem usúdiť, že vyhrali majitelia (najnovších) zariadení Samsung, ktorý k wireless charging-u nepotrebujú nadrozmerný kryt. Ikea, samozrejme, nie je prvou spoločnosťou, ktorá s touto technológiou prišla, no práve modro-žltá firma ju sprostredkúva širokým masám a nesporne z nej robí estetický bytový doplnok.