Video: Iba 15-ročný vývojár dokázal spustiť simuláciu OS X na Apple Watch

· 1 min read
Video: Iba 15-ročný vývojár dokázal spustiť simuláciu OS X na Apple Watch

Apple Watch sú najúspešnejšie inteligentné hodinky aj z dôvodu, že pre ne jestvuje obrovské množstvo aplikácií. Niektoré sú obyčajné, iné zas výnimočné. Práve do tej druhej kategórie sa radí aplikácia, ktorú vytvoril iba 15-ročný developer menom Billy Ellis. Ten na videu odhalil nový projekt, v ktorom predvádza, že je na Apple Watch možné spustiť simuláciu systému OS X Yosemite, čo je iba rok starý systém pre počítače od spoločnosti Apple.

Zatiaľ síce ide iba o krátke demo, ale Billy povedal, že plánuje do simulátora v najbližších dňoch postupne pridávať všetky predinštalované aplikácie, ktoré sa nachádzajú v OS X Yosemite. V súčasnosti sa v tomto simulátore nachádza iba aplikácia Finder, ktorá vyzerá na vlas totožne s tou, ktorú môžeme vidieť na svojich počítačoch s logom nahryznutého jabĺčka.

Aj keď vývojár uznal, že v tomto simulátore on sám nevidí žiadny zmysel a že sa nikdy neobjaví v App Store, ide o skvelý spôsob, akým mohol ukázať svoju šikovnosť. Tú pravdepodobne ocenia aj mnohé vývojárske firmy, ktoré ho aj vďaka tomuto kúsku s radosťou zamestnajú.

Nie je to prvýkrát, čo Bill niečo podobné dokázal. Už dávnejšie zvládol na Apple Watch rozbehnúť operačný systém iOS 4.2.1. Neskôr však priznal, že išlo iba o simuláciu, ktorá sa na tento systém podobala.

Zdroj titulnej foto: osxdaily.com
Zdroj: cultofmac.com