iFixit znova nesklamal. Tentokrát rozobral Apple Pencil

· 2 min read
iFixit znova nesklamal. Tentokrát rozobral Apple Pencil

iFixit už možno poznáte. Ak nie, tak vám krátkosti poviem, že je to niečo ako komunita, kde môžu ľudia pridávať svoje návody na opravu rôznych vecí. Ak ste aspoň trochu technicky zdatní, môžete skúsiť vymeniť batériu vo vašom MacBooku, iPhone alebo opraviť čokoľvek z vašej elektroniky. Na tejto stránke si môžete tiež objednať niečo z ich ponuky, ako napríklad iFixit pomôcky alebo súčiastky do vášho zariadenia.

Apple umožňuje používateľom odpojiť z Apple Pencil dve veci. Kryt konektora Lightning a hrot. V balení je dokonca i jeden hrot navyše a spoločnosť pridala i obojstranný adaptér. Vďaka nemu možno Apple Pencil nabíjať nielen pripojením do iPadu, ale aj bežným káblom Lightning.

Technici z iFixit sa najprv pokúsili vybrať konektor, ktorý tam je však prilepený. Skúsili teda miesto nahriať a následne ho vybrať. Konektor povolil, no za cenu odtrhnutého kábla.

To však bol iba začiatok. Povrch stylusu nemá žiadne skrutky či otváracie časti. Aby sa dostali dnu, použili ešte radikálnejšiu metódu než predtým. Plastový obal Apple Pencil rozrezali.
Pod plastovým krytom sa nachádza kovové telo, ukrývajúce ostatné komponenty. Na ňom sa predsa len našla už aj jedna skrutka. Zhodou okolností rovnaká, aká sa ukrýva v hodinkách Apple.

Pod vrstvou plastu a kovu sa objavilo to podstatné: anténa, základná doska a batéria. Tá má napätie 3,82 V a výdrž 0,329 Wh.

Rozobrať miniatúrny hrot Apple Pencil by bolo dosť obtiažne, a preto sa ho rozhodli aspoň dať pod röntgen, aby nám nič neušlo.

Zdroj: zive.sk