i-Doser: Spôsob, ako sa legálne "zhuliť" len pomocou aplikácie?

· 2 min read
i-Doser: Spôsob, ako sa legálne "zhuliť" len pomocou aplikácie?

Drogy sú zlé, ničia ľudské životy. Vytvára sa kvôli nim závislosť a hlavne: sú finančne náročné. Čo by ste však povedali na aplikáciu, ktorá vám navodí stavy podobné účinkom drog, pocit eufórie alebo smútku, a to všetko iba pomocou slúchadiel? Práve takto znie popis aplikácie i-Doser. Môže však niečo také fungovať? A ak áno, tak ako?

i-Doser je podľa informácií na oficiálnej stránke vyvinutá viacerými skupinami vedcov a expertov na undergroundovú hudbu. Funguje na princípe bineurálneho zvuku. Do ľavého slúchadla sa púšťa zvuk v inej frekvencii ako do pravého. Mozog potom vníma iba rozdiel týchto frekvencií, teda zvuk, ktorý je za bežných okolností ľudským uchom nepočuteľný. Zvuk potom dokáže vyvolať zmenu nálad a v niektorých prípadoch aj halucinácie.

Dosť však teórie. Aké sú výsledky v praxi? Pravda je taká, že sa výsledky líšia v závislosti od konkrétneho jedinca. Kým na YouTube nájdete tonu videí, v ktorých je jasne vidieť účinky, na fórach sa ľudia sťažujú, že je to iba výmysel.

Väčšina ľudí však robí chybu v tom, že počúva súbory v .mp3. Originálne súbory sú vo formáte .drg. MP3 je stratový formát a po konvertovaní súborov doň sa vytratia "nepodstatné" vlny, ktoré sú v tomto prípade veľmi podstatné.

Takisto je potrebné byť v pokoji, tichu, tme. Treba sa tiež uvoľniť a nechať sa "unášať melódiou". Po čase začnú zvuky a šušťanie naberať určitú melódiu a rytmus.

Na výber máte množstvo nahrávok typu marihuana, lsd atď. Stiahnuť sa dá taktiež aj pocit eufórie, smútku a dokonca lucidné snenie a astrálne cestovanie. Podľa mojich skúseností nahrávky síce čiastočne fungujú, ale od toho, aby som mal halucinácie alebo sa cítil ako po užití drogy, má účinok poriadne ďaleko. Ak však nemáte čo robiť, tak si môžete aplikáciou spríjemniť večer.

Jedna nahrávka stojí približne 30 eur a trvá 30-60 minút. Môžete si ju púšťať znova a znova. Ak budete poriadne hľadať, súbory a program nájdete aj zdarma. Keď však chcete mať nahrávky pokope, môžete si za približne 5 eur stiahnuť aplikáciu na svoje iOS zariadenie z AppStore.