I LOCK IT - kombinácia bezpečnosti a komfortu

I LOCK IT je prvý plne automatický inteligentný zámok na bicykel upevnený na ráme vášho bicykla.


Zamykanie je sprostredkované technológiou **BLE - Bluetooth Low Energy**, takže už nikdy viac nemusíš vyťahovať kľúče, aby si zamkol alebo odomkol svoj zámok.
Tvoje myšlienky už nemusia viac behať okolo toho, kde sa nachádzajú kľúče od zámku alebo kde vôbec ten tvoj zámok je. *I LOCK IT* sa pevne namontuje na rám bicykla a nemusí sa dávať dolu, pokiaľ sa ho nechceš zbaviť ty.
**Dizajn** je pevný, ľahký, vodoodolný, s dlhou výdržou batérie a hlavne bezpečný.
![Zdroj: indiegogo.com](/content/images/2016/08/uaanlkayaacd2ipllcxw-1.jpg) Možnosti, ktoré zámok ponúka - **Automatické zamykanie** - Zámok sleduje vzdialenosť medzi tvojím smartfónom a ním, hneď po tom, ako sa vzdiališ od bicykla, automaticky zamkne tvoje zadné koleso oceľovým štvrťkruhom, ktorého obsah prierezu je **64 mm²**. Zasunutá skrutka následne spraví z tvojho bicykla imobilný a takto zabraňuje jeho krádeži.
Bez použitia kľúča jednoducho odkráčaš od bicykla a on sa sám zamkne.
Bicykel vieš takisto zamknúť stlačením tlačidla v aplikácii v smartfóne.
**Zabezpečenie alarmom** - alarm sa automaticky aktivuje po zamknutí bicykla a funguje takmer identicky ako alarm v aute.
Ak je alarm zapnutý a niekto sa pokúsi pohnúť tvojím bicyklom, zámok *I LOCK IT* začne vydávať zvuk s výškou **110 dB**, ktorý vyvolá v okolí rozruch.
Pokiaľ sa nachádzaš v okolí **100 metrov**, taktiež odošle notifikáciu do tvojho smartfónu, že tvoj bicykel je v ohrození.
**Key fob** - Ideš niekam a nechceš si so sebou brať svoj smartfón? Je tu pre teba kľúč, ktorý pracuje nezáväzne od smartfónu. Po stlačení tlačidla na "Key fobe" sa tvoj bicykel zamkne a opätovným stlačením zas odomkne.
Na kľúči funguje aj alarm, takže budeš informovaný aj o tom,že ti bicykel bol odcudzený alebo je v nebezpečenstve.
**Odomknutie pomocou kódu** - Pokiaľ sa ti vybil, pokazil alebo si proste svoj smartfón stratil, nemusíš sa strachovať, peši domov určite nepôjdeš. Využi možnosť odomknutia pomocou zadania kódu. Naklikaj osemmiestny kód a spokojne si odbicykluj domov.
Jedným stlačením tlačidla bicykel zamkneš.
**Zdieľanie** - Zámok môžu využívať viaceré zariadenia. Napríklad ak chceš svoj bicykel požičať bratovi, tak mu jednoducho povolíš v appke prístup k tvojmu zámku *I LOCK IT* a on bicykel bude môcť využívať dovtedy, pokým mu zdieľanie ovládania zámku nezrušíš.
**GPS lokácia** - Vďaka tomuto si môžeš cez svoj smartfón a **GPS** nájsť svoj bicykel, ktorý ti bol odcudzený alebo si ho len proste niekde zabudol.
**Bezpečnostný kábel** - Dôkaz, že výrobcovia zámku *I LOCK IT* mysleli asi naozaj na všetko, je možnosť pripojenia špeciálneho kábla, s ktorým vám už bicykel určite nikto neukradne. Dĺžka kábla je **80 cm**, priemer je **1 cm**. Váha kábla je celkom **700 g**. ![Zdroj: indiegogo.com](/content/images/2016/08/fxihwhuplygw4z9bpmfq.jpg) Zámok *I LOCK IT* je zostrojený tak, aby ho ľudia mohli využívať na svoje potreby bez zmeny nastavení. Ale pokiaľ ti nastavenia nevyhovujú, tak si ich pokojne môžeš prispôsobiť tak, aby vyhovovali tvojim požiadavkám.
Veci, ktoré sa dajú prispôsobiť, vypnúť alebo nechať zapnuté, sú: automatické odomykanie/zamykanie, alarm a notifikácie o krádeži, GPS sledovanie, odomykanie kódom a taktiež aj vzdialenosť odomykania a zamykania. ![Zdroj: indiegogo.com](/content/images/2016/08/t5krj4tzogazlbilxlbs.jpg) Spoločnosť stojaca za týmto projektom sa volá *Haveltec*. Za **54** dní vyzbierala **197 688** eur, čo je o **69 %** viac, než bolo potrebných.
Cena jedného zámku sa pohybuje okolo **100 eur** a **115 eur**, ak chcete navyše bezpečnostný kábel.
Dostupnosť na trhu je odhadovaná na **január** roku **2017**.
Zdroj titulnej foto: [stolenride.co.uk](http://www.stolenride.co.uk/wp-content/uploads/2016/04/I-LOCK-IT-ex1-e1460655562123.jpg) **Zdroj: [indiegogo.com](https://www.indiegogo.com/projects/i-lock-it-world-s-first-automatic-bike-lock-smart#/)**
Denis Rábek

Denis Rábek

Močenok