Hyperloop možno bude lacnejší ako jazda metrom

O Hyperloope sa toho posledné týždne dosť hovorí. Jazda v ňom má byť pohodlná a dokonca aj za prijateľnú cenu.
Dirk Ahlborn, riaditeľ spoločnosti, ktorá má Hyperloop postaviť, nič netají a z každého rozhovoru sa dozvedáme nové veci o tomto zaujímavom projekte.
Zdroj: startitup.sk

Má fungovať na princípe nízkotlakových trubíc, ktoré budú vytváraním tlaku tlačiť kapsulu ďalej a ďalej. Systém je podobný ako pri "drive-thru" pásoch.
Zdroj: pcrevue.sk
Rýchlosť, ktorú budú trubice schopné vyvinúť, je naozaj výnimočná, ide o 1 223 km/h. Napríklad z Los Angeles do San Francisca by bolo možné cestovať za 36 minút.
Zdroj: thinkapple.sk
Na nedávnom zasadnutí v Austine v Texase povedal Ahlborn, že Hyperloop bude rovnako výhodný a nízkonákladový ako na dlhé, tak na krátke trate. Myslím, že je to jeden z najlepších nápadov, aké som kedy videl, a preto aj dúfam, že sa ho podarí zrealizovať.
Zdroj: businessinsider.com

"Z Los Angeles do San Francisca zaplatíš 30 $ za lístok, a tým nám vykryješ náklady na vytvorenie projektu už zhruba za 8 rokov. V meste budeme dokonca lacnejší ako metro," povedal Dirk Ahlborn pre dav ľudí na tlačovke.
Zdroj: youtube.com

Čo je naozaj zaujímavé, je, že v projekte je spomínaná aj Bratislava ako jedno z európskych stredísk Hyperloopu. Projekt by mal byť realizovaný zhruba do roku 2020. Má byť spojený s Viedňou a Budapešťou.
Firma momentálne už pracuje na experimente v Quail Valley v Kalifornii, ktorý by mal byť dokončený, výsledky majú byť zverejnené do 2018.

Zdroj titulnej fotky: pioneers.io
Zdroj: businessinsider.com

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.