Černosi boli vylúčení z Apple Store, obsluha si myslela, že ide o imigrantov

· 1 min read
Černosi boli vylúčení z Apple Store, obsluha si myslela, že ide o imigrantov

V Apple Store sa odohral nie veľmi príjemný incident. Šiesti študenti z blízkej školy sa rozhodli navštíviť Apple Store v Austrálii, konkrétne v Highpoint Shopping Centre v Melbourne. Namiesto toho, aby im v obchode ukázali nový iPad Pro alebo iPhone 6s, prišla ochranka a bezdôvodne im nakázala, aby opustili priestory, pretože by mohli niečo ukradnúť. Študenti nechápavo odpovedali otázkou v štýle, prečo si myslia, že by mali práve oni niečo ukradnúť.

Je síce pravda, že sa práve nachádzame v období, keď čelíme migračnej vlne, ale je podľa mňa nesprávne, aby boli študenti vyhnaní z Apple Store iba preto, lebo ich pleť je tmavšia. Aj napriek tomu, že sa neskôr obsluha študentom ospravedlnila, Tim Cook to nepovažuje za dostatočné a rozhodol sa zamestnancom rozposlať dlhý list, v ktorom opisuje celý priebeh udalosti, rovnako aj spôsob, ktorým to plánuje riešiť. Tu je preklad jednej z jeho časti:

"Napriek tomu, že verím, že išlo skôr o výnimočný incident ako o častý problém v našich obchodoch, vezmeme si z tohto prípadu ponaučenie, vďaka ktorému budeme môcť rásť. Tímy v našich obchodoch po celom svete, vrátane tých v Austrálii, prejdú opätovným tréningom o začlenení a zapojení zákazníkov."

Nakoniec ponúkame video, ktoré sa za krátku dobu stihlo stať virálnym. Čo si o tomto incidente myslíte vy?