Hra roka 2013 je späť! Objavte tajuplný svet BADLANDU 2!

Hra roka 2013 je späť! Objavte tajuplný svet BADLANDU 2!

Verím, že pre väčšinu z vás nebude meno Badland žiadnou novinkou. Táto hra ovládla žáner plošinoviek a hrajú ju milióny hráčov po celom svete. Okrem perfektného hodnotenia u kritikov sa dočkala viacerých cien vrátane prvého miesta za dizajn od samotnej firmy Apple a víťazstva v súťaži Hra roka. Po dvoch rokoch sme sa dočkali jej oficiálneho pokračovania. Autori ju vyvíjali v tichosti, a tak bolo jej objavenie na App Store veľkým prekvapením.

Základný princíp hry zostal nezmenený. Hráč ovláda malú čiernu potvorku a lieta s ňou úžasným svetom. Po ceste stretáva množstvo prekážok, ktoré musí zdolať, a čaká ho aj viacero bonusov. Opäť tu zbierame špeciálne predmety, vďaka ktorým sa náš hrdina dokáže rozdvojiť, zmenšiť či zväčšiť a dokonca aj spomaliť alebo zrýchliť.

Autori nezabudli ani na to, vďaka čomu bol Badland taký úžasný - dokonalá atmosféra. Na obrazovke mobilu sa všetko leskne a odráža. Pozadia sú bez preháňania úchvatné a celé to dopĺňajú zaujímavé autentické zvuky. O umelecký zážitok tak máte postarané.

Aké novinky prináša Badland 2?

Na prvý pohľad môže Badland 2 vyzerať ako totožná hra s jej predchodcom, ktorá obsahuje iné levely. Opak je ale pravda. Mnohé prvky vývojári vylepšili alebo pridali. Pohyb hrdinu neovládame už len do jednej strany. Najnovšie s ním môžeme lietať doprava aj doľava. Ide o príjemné spestrenie, aj keď väčšinu času pohyb vľavo ani nevyužijete.

Novinkou sú aj rôzne ďalšie drobnosti, ktoré sme v starom Badlande nevideli. Ide napríklad o rôzne tekutiny, lasery, ktoré zamrazia hráča, nebezpečnú magmu alebo plameňomet. Taktiež grafická stránka hry nám pripadá viac vymakaná.

Podpora 3D Touch

Majiteľov iPhonov 6S rozhodne poteší podpora 3D Touch priamo pri hraní. Hlavný hrdina vzlietne podľa toho, ako silno na displej pritlačíte. Ide o dobrý nápad a hra je vďaka tomu zas o niečo zaujímavejšia.

Na hráča čaká viac než 100 unikátnych levelov rozdelených do rôznych lokalít. Preskúmate tak zákutia nebezpečnej džungle, ale aj tajomstvá mrazivého sveta. Vývojári navyše sľubujú, že sa táto zbierka bude postupom času rozširovať podobne ako prvá časť, ktorá bola aktualizovaná až 27-krát.

Online svet

Novinkou je aj prepracovaný online mód. V tomto režime budete súťažiť s hráčmi z celého sveta v unikátnych udalostiach, ktoré trvajú jeden až sedem dní. Súťaží sa v troch kategóriách: dostať sa čo najrýchlejšie na koniec levelu, mať čo najviac klonov a prežiť čo najdlhší čas.

Na záver

Badland 2 je perfektná hra a zaslúži si minimálne takú pozornosť ako jej predchodca. Je pravda, že neprináša až tak veľa zmien, ako by sme od dvojky očakávali, avšak aj tak ide o vydarenú hru, ktorú odporúčame nielen fanúšikom prvej časti.

Názov: BADLAND 2
Autor: Frogmind
Kompatibilita: iOS 7.0 a vyššie
Cena: 4,99 €
Stiahnuť z App Store