HomePod potvrdil dizajn prednej strany iPhonu 8 a funkcie odomykania pomocou tváre

HomePod potvrdil dizajn prednej strany iPhonu 8 a funkcie odomykania pomocou tváre

Firma Apple ešte len minulý vydala firmware pre inteligentný reproduktor HomePod. Ten uvidíme až v obchodoch až v decembri. HomePod bude fungovať na operačnom systéme iOS, firmware zodpovedá verzií iOS 11.0.2.

Avšak ako sa ukázalo, bola to veľká trúfalosť zo strany Applu. Vývojár Steve Troughton-Smith sa nabúral do firmwaru s cieľom zistiť čo najviac. Podľa firmwaru budúci iPhone 8 disponuje infračervenou technológiou na rozpoznávania tváre.

technadu.com

Z čoho vyplýva, že do vášho nového iPhonu sa už len tak hocikto nedostane. Kód ďalej naznačuje, že funkcia Apple na odomknutie pomocou tváre bude schopná snímať našu tvár z rôznych uhlov. Krycí názov pre tento projekt je Pearl ID.

Odomknutie pomocou tváre je dlho spomínaná funkcia, ktorú by mal iPhone 8 podľa všetkých možných "leakov" mať. Pričom niektoré dokonca naznačujú, že úplne nahradí Touch ID.

9to5mac.com

V nástroji BiometricKit sa objavili nové metódy FaceDetect, ktoré posudzujú, či je tvár príliš blízko alebo ďaleko od fotoaparátu. Taktiež je táto metóda schopná rozpoznať, či sa pred kamerou nachádza viac tvárí.

Kód HomePodu kód zdanlivo potvrdzuje dizajn iPhonu 8. Tvrdí, že na prednej strane bude mať senzory, ktoré budú schopné naskenovať našu tvár.

Spoločnosť Apple sa snažila vbudovať Touch ID do displeja, ale podľa všetkého s tým má veľké problémy. To otvára možnosť, že Touch ID nahradí systém pre rozpoznávanie tváre.


Zdroj titulnej foto: [tecxpro.com](http://www.tecxpro.com/apple-announces-homepod-smart-speaker/apple-homepod/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/30/iphone-8-design-and-face-unlock-homepod-code/)**